Köy alevlere teslim oldu

Bolu'nun Mudurnu İlçesi'ne bağlı İğneciler Köyü'nde 7 ev ve 5 ahır yandı. Bolu, Sakarya ve Mudurnu'dan gelen itfaiye ve orman ekipleri sabaha kadar süren çalışmalarla yangını kontrol altına alırken, ekipler köyü tamamen yanmaktan kurtardı

02 Eylül 2015, Çarşamba 10:33
A A

Bolu'nun Mudurnu İlçesi'ne bağlı İğneciler Köyü'nde 7 ev ve 5 ahır yandı. Bolu, Sakarya ve Mudurnu'dan gelen itfaiye ve orman ekipleri sabaha kadar süren çalışmalarla yangını kontrol altına alırken, ekipler köyü tamamen yanmaktan kurtardı.

Gece yarısı Mudurnu'nun İğneciler Köyü Yukarı Güney Mahallesi'nde Muhittin çalışkan'a ait evde yangın çıktı. Elektrik kontağı sonucu çıktığı tahmin edilen yangın kısa sürede büyürken, evde bulunanlar dışarı çıkarak canlarını kurtardı. 16 haneli mahallede çıkan yangında alevler çevredeki evlere sıçradı.

Yan yana bulunan Muhittin çalışkan, Mehmet Kocakavak, Rahmi Tekin, Ahmet Tekin, Nazife Tekin, Şeref çalışkan ve Tolga Coşkun'a ait evler ve 5 ahır alevler içerisinde kaldı.

Köylüler itfaiyeden yardım isterken, Mudurnu, Bolu, Sakarya ve Taşkesti Belde Belediyesi ile Orman Bölge Müdürlüğü ekipleri yangını söndürmek için seferber oldu. çevre köylerde oturanlar su dolu tankerleriyle yardıma gelirken, itfaiye ekiplerine de yardımcı oldu. Köylüler evlerde bulunan eşyalar ile ahırlarda bulunan hayvanları çıkartarak yanmaktan kurtardı. Alevler Mehmet Cantürk'ün evine sıçrarken, kısa sürede söndürülerek köyün tamamen yanması engellendi. Sabaha kadar süren çalışmalar sonucunda yangın kontrol altına alınarak söndürüldü.

Bolu ve Sakarya'dan gelen 112 Acil, UMKE ve İl Afet ve Acil Durum Müdürlüğü ekipleri de çalışmalara katılırken, dumandan etkilenen 10 kişiye 112 Acil ekipleri ambulanslarda müdahale etti. Evleri yanan köylüler büyük üzüntü yaşarken, komşuları tarafından sakinleştirilmeye çalışıldı

Bolu Valisi Aydın Baruş, köye gelerek evleri yananların acısını paylaştı. Köylülere sarılarak 'Geçmiş olsun' dileğinde bulunan Aydın Baruş, evinin yanmasını anlatan Tolga Coşkun'a sarılıp dinlerken gözleri doldu.

"Vali Aydın Baruş, Bolu, Mudurnu ve Sakarya\'dan gelen itfaiye ve orman ekiplerinin yangına müdahale ettiğini anlatırken, "Alevler çatılardan evlere sıçrayarak büyük bir kütle haline gelmiş. 7 ev yandı, ancak hiçbir vatandaşımızın canının yanmaması sevindirici. İl özel İdare ve Orman Müdürlüğü bölgede temizleme çalışması yaptıktan sonra konteyner evler getirilecek. Hayvancılık ve orman işleriyle geçinen, evleri yanan vatandaşlarımıza her türlü yardımda bulunulacak" dedi.

Sıradaki haber yükleniyor...