Köylüler sinek avı başlattı

Köylüler sinek avı başlattı

Bursa’nın Mudanya ilçesine bağlı Yalıçiftlik Mahallesi’ni sinekler bastı. Tavuk çiftliğinin gübrelerinin denize karışmaması için dere yatağı kapatılırken, bu defa atıklar gizlice meraya ve zeytinliklere atılmaya başlandı. Tavuk pislikleri yüzünden köyü sinekler basarken, vatandaşlar isyan etti

17 Ağustos 2017, Perşembe 18:39 Son Güncelleme:
YAZI BOYUTU
Abone Ol Google News
Yalıçiftlik Muhtarı Arif Toktaş, Ketendere mevkiine akan dere yatağındaki büz kapatılarak kirli atıkların denize akmasının önlendiğini, bu sayede çevre kirliliğinin sona erdiğinin sanıldığını, ancak şimdi de tavuk gübrelerinin meralarının çeşitli yerlerine dökülmesiyle sinek istilasına uğradıklarını söyledi.

PENCERELERİ AÇAMIYORLAR


Kendilerinden habersiz zeytinlik içlerine, meranın kullanılmayan yerlerine römorklarla tavuk gübrelerinin dökülmesi yüzünden sineklerin istila ettiğini anlatan Arif Toktaş, mahalle içine kadar gelen sinekler yüzünden vatandaşların kapılarını pencerelerini açamadıkları ifade etti.

'SİNEKLER BİZİ CANIMIZDAN BEZDİRDİ'


Sineklerin köy kahvesinde çay bardaklarına bile girdiğini, çok mağdur oldukları kaydeden Muhtar Arif Aktaş, "Sinekler bizi canımızdan bezdirdi. Bu yüzden elimize sineklik alıp sineklere karşı savaş açmış durumdayız. Yetkililerin bu halimizi görerek bir çare bulmasını ümit ediyorum" dedi.

İHA

Sıradaki haber yükleniyor...
holder
SIRADAKİ HABER Son dakika! İçişleri'nden yeni genelge: Çalışma saatleri belli oldu