KPSS ÖABT için başvurular başladı

KPSS ÖABT için başvurular başladı

Kamu ve Personel Seçme Sınavı (KPSS) A Grubu ve öğretmenlik başvuruları başladı. Başvurular ÖSYM'nin sitesinden 13-23 Mart tarihleri arasında alınacak
 

13 Mart 2017, Pazartesi 13:21 Son Güncelleme:
YAZI BOYUTU
Abone Ol Google News
2017 KPSS (Genel yetenek ve genel kültür, ÖABT) başvuruları ÖSYM https://ais.osym.gov.tr internet adresinden 13-23 Mart tarihleri arasında alınacak. Başvuru ücretini ödemek için ise son gün 24 Mart.

KPSS alan sınavları başvuru tarihleri (Kamu Yönetimi, Uluslararası İlişkiler, İşletme, Muhasebe, Hukuk, İktisat, İstatistik, Maliye, Çalışma Ekonomisi ve Endüstri İlişkileri) ise 27-31 Mart tarihleri arasında alınacak.

Ücret ödeme için son gün ise 3 Nisan.


KPSS NE ZAMAN?


- KPSS, 21 Mayıs 2017, 27 Mayıs 2017 ve 28 Mayıs 2017 tarihlerinde, sabah ve öğleden sonra uygulanacak.

- Öğretmenlik Alan Bilgisi Testi (ÖABT) ise, MEB öğretmen atamalarına katılacak öğretmen adayları için alanlarına bağlı olarak 16 Temmuz 2017 tarihinde yapılacak.

- Adayların tümü, 21 Mayıs 2017 tarihinde sabah oturumuna girmek zorunda.

- Adaylar sınavın diğer oturumlarından hangilerine gireceklerine ise kendileri karar verecek.


KİMLER BAŞVURABİLECEK?


-Sınava, lisans programlarından mezun olanlar ile sınava başvuru sırasında mezun durumda olmayan ancak sınavın geçerlik süresi (iki yıl) içinde lisans düzeyinde mezun olabilecek durumda olan adaylar başvurabilecek.

-ÖSYM Aday İşlemleri Sistemi'nde geçerli fotoğrafı ve geçerli eğitim bilgisi bulunan adaylar, başvuru işlemlerini bireysel olarak internet aracılığıyla (https://ais.osym.gov.tr) yapacak.

-ÖSYM Aday İşlemleri Sistemi'nde geçerli bir fotoğrafı ve/veya eğitim bilgisi bulunmayan adaylar, başvurularını bir başvuru merkezinden yapacaklar.

Sıradaki haber yükleniyor...
holder
SIRADAKİ HABER Pandeminin gölgesinde erken kayıt