KPSS Önlisans sınav giriş belgesi açıklandı! Sınav yeri sorgulama...

KPSS Önlisans sınav giriş belgesi birkaç gündür heyecanla bekleniyordu. ÖSYM sınava 10 gün kala sınav giriş belgesini yayınlandı. Sınav giriş yerlerini öğrenmek için aşağıdaki linke tıklayınız.

25 Ekim 2018, Perşembe 17:17 Son Güncelleme:
A A
KPSS Önlisans sınav giriş belgesi açıklandı! Sınav yeri sorgulama...

KPSS Önlisans sınav giriş yerleri için memur adayları tüm gün boyunca bekleyişteydi. Genellikle sınava 10 gün kala açıklanan belgeler için sabahtan bu yana ÖSYM'nin resmi sitesi ziyaretçi akınına uğradı. ÖSYM bu sabırsız bekleyişe biraz önce son verdi ve KPSS Önlisans sınav giriş belgelerini yayınladı. Adaylar ÖSYM’nin https://ais.osym.gov.tr adresine girerek sınav giriş yerlerini öğrenebilirler.

KPSS SINAV GİRİŞ BELGESİ İÇİN TIKLAYINIZ

ÖSYM'DEN DUYURU

"4 Kasım 2018 tarihinde uygulanacak olan 2018-KPSS Ön Lisans adaylarının, sınava girecekleri bina/salonlara atanma işlemi tamamlanmıştır. Adaylar, sınava girecekleri yer bilgisini gösteren Sınava Giriş Belgesine ÖSYM’nin https://ais.osym.gov.tr adresinden 25 Ekim 2018 tarihinde saat 16.45’den itibaren T.C. kimlik numaraları ve aday şifreleri ile edinebileceklerdir.

DİKKAT!

- 4 Kasım 2018 tarihinde uygulanacak olan 2018 KPSS Ön Lisans için adaylar, saat 10.00’dan sonra sınav binalarına alınmayacaktır.

- KKTC'de ise 28.10.2018 tarihinde saatlerin geri alınması nedeniyle Lefkoşa'da sınava girecek adaylar saat 09.00'dan sonra sınav binalarına alınmayacaklardır.

- Adaylar, fotoğrafsız nüfus cüzdanı ile sınava kesinlikle alınmayacaktır.

Kamuoyuna saygıyla duyurulur."

Sınav giriş belgesinin açıklanmasını bekleyenler internette araştırma yaparak ÖSYM'nin konu hakkındaki duyurusuna kilitlenmiş vaziyette... Peki, KPSS Önlisans sınav giriş belgesi ne zaman açıklanır?

KPSS SONUÇLARI NE ZAMAN?

Ölçme, Seçme ve Yerleştirme Merkezi (ÖSYM) tarafından yayımlanan sınav takvimine göre KPSS önlisans 4 Kasım 2018’de gerçekleştirilecek. ÖSYM sınav sonuçlarını ise 29 Kasım 2018’de adayların erişimine açacak. 

DHBT NE ZAMAN?

Kamu kurum ve kuruluşlarının bazı kadro ve pozisyonlarına, “Kamu Görevlerine İlk Defa Atanacaklar İçin Yapılacak Sınavlar Hakkında Genel Yönetmelik” hükümleri uyarınca ÖSYM tarafından yerleştirme yapılıyor. ÖSYM, her yılın ilk ayların tüm bu yılın takvimini açıklıyor. 2018 takvimine göre, bu yılki son sınav din hizmetleri sınıfında görev alacak memur adayları ilgilendiren Din Hizmetleri Alan Bilgisi Testi (DHBT). 9-17 Ekim tarihleri arasında başvuruları tamamlanan DHBT 12 Aralık'ta gerçekleştirilecek. 

SON 24 SAATTE YAŞANANLAR

;
Sıradaki haber yükleniyor...

Kişisel verilere ilişkin aydınlatma politikasındaki amaçlarla sınırlı ve mevzuata uygun şekilde çerez konumlandırmaktayız. Detaylar için Kişisel verilere ilişkin aydınlatma metnimizi inceleyebilirsiniz.