KPSS Önlisans soru ve cevapları yayınlandı mı? Sonuçlar ne zaman açıklanacak?

İki yılda bir düzenlenen KPSS Önlisans sınavının 2018 ayağı bugün saat 10.15'te gerçekleşti. Uzun bir süredir bu sınava hazırlanan memur adayları 130 dakika boyunca ter döktü ve sınav 12.25'te sona erdi. Testin son bulmasıyla birlikte sınav sonucu hakkında fikir edinmek ve hangi sorularda yanlış yaptığını öğrenmek isteyen yüz binlerce kişi "KPSS Önlisans soru ve cevapları ne zaman açıklanacak?" sorusuna ağırlık verdi. İşte detaylar...

04 Kasım 2018, Pazar 16:46 Son Güncelleme:
A A
KPSS Önlisans soru ve cevapları yayınlandı mı? Sonuçlar ne zaman açıklanacak?

Bir milyonu aşkın yüksekokul mezunu bugün 2018 KPSS Önlisans sınavına girdi. Her zaman olduğu gibi sınavı 1 dakikayla bile kaçıranlar içeri alınmadı ve büyük üzüntü yaşadı. Sınava girenler saat 12.25'te testin bitişiyle birlikte alacakları puan hakkında fikir edinmek için "KPSS Önlisans soru ve cevapları ne zaman açıklanacak?" sorusunu sormaya başladı.

KPSS ÖNLİSANS SORU VE CEVAPLARI NE ZAMAN AÇIKLANIR?

KPSS Önlisans soru ve cevapları için net bir duyuru ÖSYM'den yapılmış değil. 2016 yılında yapılan KPSS Önlisans sınavının soru ve cevapları aynı gün akşam saat 20.00'de açıklanmıştı. Bu yıl yapılan KPSS Önlisans sınavının soru ve cevaplarının bugün yarın açıklanması bekleniyor. Soru ve cevaplar açıklanır açıklanmaz aşağıdaki linke tıklayınız.

2018 KPSS SORU VE CEVAPLARI

KPSS ÖNLİSANS SONUÇLARI NE ZAMAN AÇIKLANACAK?

KPSS Önlisans sınav sonuçları 29 Kasım 2018'de açıklanacak. Adaylar sınav sonuçlarını, T.C. Kimlik Numaraları ve şifreleri ile ÖSYM’nin https://sonuc.osym.gov.tr internet adresinden ve mobil uygulamalarından öğrenebileceklerdir. Sınav sonuç belgesi basılmayacak ve adayların adreslerine gönderilmeyecektir. Sonuç bilgilerinde adayların testlere verdikleri doğru ve yanlış cevap sayıları ve KPSS puanları yer alacaktır. İnternet sayfasında ilan edilen sonuç bilgileri adaylara tebliğ hükmündedir.

ÖSYM Aday İşlemleri Sisteminde kayıtlı kimlik bilgilerinde değişiklik olan adayların, daha önce almış oldukları sınav/yerleştirme sonuçları, değişen kimlik bilgilerine göre yeniden düzenlenmez. ÖSYM, adaylara yönelik sınav sonuç belgelerinin doğrulanmasını sağlamak üzere “Sonuç Belgesi Kontrol Sistemi” işlemini hizmete sunmuştur. Bu amaçla kullanılmak üzere Sınav Sonuç Belgelerinin en alt kısmına, sistem tarafından rastgele üretilmiş bir “Sonuç Belgesi Kontrol Kodu” basılmaktadır. Söz konusu işleme https://sonuc.osym.gov.tr üzerinde Sonuç Belgesi Kontrol Sistemi sayfasından ulaşılmaktadır. 

SON 24 SAATTE YAŞANANLAR

;
Sıradaki haber yükleniyor...

Kişisel verilere ilişkin aydınlatma politikasındaki amaçlarla sınırlı ve mevzuata uygun şekilde çerez konumlandırmaktayız. Detaylar için Kişisel verilere ilişkin aydınlatma metnimizi inceleyebilirsiniz.