KPSS ortaöğretim sonuçları açıklandı

KPSS ortaöğretim sonuçları açıklandı

ÖSYM, KPSS (Kamu Personeli Seçme Sınavı) ortaöğretim sonuçlarını açıkladı. 20 Kasım'da düzenlenen sınava 3,5 milyon memur adayı katılmıştı

09 Aralık 2016, Cuma 15:04 Son Güncelleme:
YAZI BOYUTU
Abone Ol Google News
Bugüne kadar en yüksek sayıda adayın başvurduğu KPSS olarak tarihe geçen sınavın sonuçları ÖSYM’nin internet sitesinden duyuruldu.

Peki  KPSS Ortaöğretim sınavının sonuçlarının açıklanması ardından tercihler ne zaman başlak ve nasıl yapılacak ?

İşte 2016 KPSS ve tercih süreciyle ilgili önemli detaylar!


TIKLA SINAV SONUCUNU ÖĞREN

 

TERCİHLER NE ZAMAN BAŞLAYACAK?

 

2016 KPSS sonuçlarının açıklığa kavuşması ardından tercihlerin ne zaman başlayacağı sorusu gündeme geldi. Tercihlerle ilgili net bir tarih vermeyen ÖSMY, bu sürecin en doğru ve şekilde sonuçlanması için tercih kılavuzu yayımlayacağını duyurdu.

Resmi sayfadan da yapılan duyuruya göre 2016-KPSS sonuçlarının açıklanmasından sonra kadrolar için ÖSYM tarafından bir “Tercih Kılavuzu” yayınlanacak. KPSS’nin tüm aşamalarına dair bilgilendirmelerin bulunduğu bu kılavuzda kamu kurum ve kuruluşlarına ait kadrolar, kadro sayıları ve koşulları yer alacaktır. Adaylar, Tercih Kılavuzunda yer alacak yönteme göre tercihlerini İnternet aracılığıyla yapacaklardır.


Tercihlerin hangi tarihler arasında nasıl yapılacağı ÖSYM’nin internet adresinden adaylara duyurulacaktır. Sınavdan sonra yapılan ilk yerleştirmede adaydan yerleştirme ücreti alınmaz. Ancak, bu sınav sonucuna bağlı daha sonra Merkezimiz tarafından yapılacak tüm yerleştirme işlemlerinde adaydan yerleştirme ücreti alınır.

 

SONUÇLARA İTİRAZ EDİLEBİLECEKKPSS sonuçlarının açıklanması ardından bireysel sonuçlarından şüphe duyan adaylar, 10 gün içinde (sonuçların açıklandığı tarihten bir gün sonra başlamak üzere) Genel Amaçlı Dilekçe örneğini kullanarak ÖSYM'ye başvurmalıdır. Sınav sorularına ilişkin itirazlar ise sınav tarihinden itibaren 3 iş günü içerisinde (sınav tarihinden bir gün sonra başlamak üzere) aynı şekilde yapılmalıdır. Yapılacak her türlü itiraz, adayın dava açabilme hakkı için geçerli 10 günlük zaman aşımı süresini durdurmaz.MASRAF DEKONTUN ADİKKAT


Adayların inceleme masrafları karşılığı, ÖSYM'nin T.C. Ziraat Bankası Ankara Kamu Girişimci Şubesi gerekli ücreti yatırdıklarını gösteren dekontunu dilekçelerine eklemeleri gerekmektedir. Dilekçe ÖSYM Sınav Hizmetleri Daire Başkanlığı 06800 Bilkent/Ankara adresine ulaştırmalıdır. Süre hesabında ÖSYM Genel Evrak kaydına giriş tarihi esas alınacaktır. Süresi geçtikten sonra yapılan itirazlar ile üzerinde adayın T.C. Kimlik Numarası, adresi, evrak referans numarası vb. bilgiler yazılı olmayan, imzalanmamış ve ekinde banka dekontu bulunmayan dilekçeler kesinlikle işleme alınmayacak ve cevaplanmayacaktır.

;
Bu Video
İlgini
Çekebilir
Sıradaki haber yükleniyor...
holder