KPSS sınavına yetişebilmek için koşturdular

KPSS sınavına yetişebilmek için koşturdular

Öğretmen adaylarının, KPSS Öğretmenlik Alan Bilgisi (ÖABT) Sınavı’na saat 09.45'ten önce yetişmek için koşması ilginç görüntüler oluşturdu. Polis ve görevliler saat 08.45'ten itibaren adayları kontrol ederek içeri almaya başladı. Bayan adaylar ise uzun kuyruklar oluşturdu. ÖSYM tarafından düzenlenen ve saat 10.00'da başlayan sınav 11.15'te tamamlandı

16 Temmuz 2017, Pazar 12:07 Son Güncelleme:
YAZI BOYUTU
Abone Ol Google News
Öğretmen adaylarının katıldığı KPSS ÖABT sınavı saat 10.00’da başladı. Adaylar, anne ve babalarıyla birlikte, sınav başlamadan 15 dakika önce salona alındığı için sabahın erken saatlerinde okul önlerine geldi. Sınavlar merkezlerinde kadın adayların yoğun olduğu görüldü.Polis ve görevliler saat 08.45'ten itibaren adayları kontrol ederek içeri almaya başladı. Polisler, adayları detektör ile arayıp içeri aldı. Bütün uyarılara rağmen adaylar sınava alınmayacak eşyalar ile gelince polis eşyaları dışarı bıraktırdı.

Görevliler saat 09.45'e yaklaştıkça öğrencileri sık sık 'sınava girme süresi bitmek üzere' diye uyardı. Son 5 dakika kala yerleşkeye giren öğrencilerin koşarak sınav salonlarına gitmesi dikkat çekti.Bazı adaylar ise koşarak 09.43’te içeri alındı. Saat tam 09.45'te ise kapılar kapandı. Sınav ise saat 10.00'da başladı. Veliler derslik önlerinden uzaklaştırıldı. Kızı sınavdayken dışarıda bekleyen vatandaşlardan biri erken saatlerde gelip okul önünde beklediklerini, herkesin de 09.45 kuralına uyması gerektiğini belirtti. Diğer veliler de okul dışarısında, içeride ter döken çocukları için dua etti.
 

SINAV SONA ERDİ
Ölçme, Seçme ve Yerleştirme Merkezi'nce (ÖSYM) düzenlenen ve saat 10.00'da başlayan sınav 11.15'te tamamlandı.

Tek oturumda, 16 branşta gerçekleştirilen sınavda adaylar, 40 soruluk  alan bilgisi testi ile 10 soruluk alan bilgisi eğitim testini yaptı.Sınavın başlama saatinden 15 dakika önce adayları sınav binalarına  alınma işlemleri tamamlandı. Saat 09.45'ten sonra gelen adaylar sınav binalarına  alınmadı.

İHA
 

;
Bu Video
İlgini
Çekebilir
Sıradaki haber yükleniyor...
holder
SIRADAKİ HABER Sınava girecek öğrenciler için ipuçları