Kraliçenin çamaşırları açık artırmada

Kraliçenin çamaşırları açık artırmada

Kraliçe Victoria'ya ait iç çamaşırlarının çıkarılacakları müzayedede binlerce dolara alıcı bulması bekleniyor

02 Kasım 2011, Çarşamba 11:13 Son Güncelleme:
YAZI BOYUTU
Abone Ol Google News

Eski İngiltere Kraliçesi Victoria'nın çamaşırlarından seçilen parçalar, mobilya ve yağlıboya tablolar dahil olmak üzere yüzlerce kraliyet eşyası ile birlikte açık artırmaya çıkarılıyor.

Kraliyet eşyaları koleksiyonu yayıncılık yapan köklü Amerikan ailesi Forbes'a ait Londra'daki Old Battersea House'taydı. Kraliçeye ait büzgülü bir kısa pantolonun yaklaşık 4800 dolardan alıcı bulması bekleniyor.

Kraliyet eşyaları Lyon and Turnbull adlı müzayede merkezinde açık artırmaya çıkarılacak. Kraliçenin Prens Albert'in cenazesinde giydiği elle dikilmiş siyah beyaz çoraplarının ise 800 ila 1200 dolar arasında alıcı bulması bekleniyor.

Forbes ailesi, geçmiş yıllarda kendi koleksiyonlarına çok sayıda ziyaretçi kabul etmişti. Ailenin kraliyet eşyaları koleksiyonunu görmek üzere eski Amerika Birleşik Devletleri Başkanı Ronald Reagan ve Hollywood yıldızı Elizabeth Taylor da ziyaret edenler arasındaydı.

17. yüzyılda inşa edilmiş olan ev Malcolm Forbes tarafından 1970 yılında satın alınarak restore edilmişti. Satışa çıkarılacak olan eşyaların tümü bugüne kadar kamuya açık olarak sergilenmişti.

Eşyaların tümünün 2.3 milyon olar ile 3.1 milyon dolar arasında alıcı bulması bekleniyor.

(BBC TÜRKÇE)

Sıradaki haber yükleniyor...
holder
SIRADAKİ HABER 90'lar ve 2000'lerden 10 unutulmaz romantik gençlik filmi