Kraliyet ailesindeki görevlerini bırakan Prens Harry'nin yeni işi belli oldu

İngiliz Kraliyet ailesindeki görevlerinden ayrılmalarının ardından eşi Meghan Markle ile birlikte Oprah Winfrey'e verdikleri röportaj dünya gündemine oturan Prens Harry yeni işini buldu.

24 Mart 2021, Çarşamba 15:44 Son Güncelleme:
YAZI BOYUTU
Abone Ol Google News

İngiltere Kraliyet Ailesi'nin üyeleri Prens Harry ve oyuncu eşi Meghan Markle, Mart 2020'de kraliyetteki görevlerinden ayrılmış, oğulları Archie ile birlikte ABD'nin California eyaletine taşınmıştı.

İkinci bebeklerini bekleyen çift,kraliyetteki son resmi görevlerinden tam 1 yıl sonra, 7 Mart 2021'de ünlü televizyoncu Oprah Winfrey ile bir röportaj gerçekleştirecekleri açıklamıştı.

Sussex Dükü ve Düşesi ilk olarak 2. bebeklerinin kız olacağını müjdelerken, ilk bebekleri doğmadan önce sarayda yaşadıkları sorunları anlatmış ve Meghan'ın hamileliği sırasında bebeğinin cildinin "ne kadar koyu" olabileceğine ilişkin sarayda "endişeler" olduğunu bu nedenle de bebeklerine unvan verilmediğini söylemişti.

Oprah'ın krizin en yüksek olduğu dönemde ruh sağlığının bozuk olup olmadığı ve intiharı düşünüp düşünmediği sorusuna ise Markle "Evet, evet bu çok açıktı" demiş ve "Sadece yaşamak istemiyordum" diye eklemişti.

Winfrey ile röportaj sırasında Prens Harry, saraydan ayrıldıktan sonraki 1 yıl içinde babası ile sadece 2 kere telefonda konuştuğunu sonrasında ise telefonlarına dönmediğini söylemişti.

Prens Harry ayrıca babası ile ilişkilerinin kötü olduğunu ve ayrıldıktan sonra senelik aldığı 5 milyon dolara yakın parayı kestiğini söylemişti. Prens Harry "Ailem bana para akışını resmen kesti. Neyse ki kraliyet ailesinden annem Prenses Diana’dan kalan para ile ayrılmayı başardım" demişti. Bu açıklamalar ise pek çok çevreden eleştirilere neden olmuştu.

Ancak ekonomik destek alamadığından yakınan Prens Harry sonunda yeni bir iş buldu. Prens Harry, ruh sağlığı ve sağlıklı yaşam konularında faaliyet gösteren BetterUp Inc. adlı şirkette Etkiden Sorumlu Genel Müdür Yardımcısı' olarak işe başlayacak.

Harry iş için, “Ben insanların yaşamlarında bir etki yaratmak istiyorum. Proaktif antrenörlük ve mentorluk insanların gelişmelerinde sınırsız olanak sağlıyor ve farkındalığı artırarak daha iyi bir yaşam sunuyor” ifadelerini kullandı. Prens Harry'nin bu işten ne kadar para kazanacağı ise henüz bilinmiyor.

Bu Video
İlgini
Çekebilir
Sıradaki haber yükleniyor...
holder
SIRADAKİ HABER Yarışma bitti, dostluk bitti! Nisa Bölükbaşı herkesi sildi!