Kraliyette sular bir türlü durulmuyor

Her gün karşımıza farklı bir kavga, kıskançlık, skandal haberiyle çıkan İngiltere kraliyet sarayında sular bir türlü durulmak bilmiyor. Son olarak Prens Harry'nin eşi Meghan Markle'la ilgili mektubuyla gündeme gelen kraliyet şimdi de gazetelere açılan davayla konuşuluyor...

05 Ekim 2019, Cumartesi 12:09 Son Güncelleme:
YAZI BOYUTU
Abone Ol Google News
HARRY'DEN ÜÇ GAZETEYE DAVA

HARRY'DEN ÜÇ GAZETEYE DAVA

Prens Harry, telefon mesajlarını "hackledikleri" gerekçesiyle üç gazeteyi dava etti. İngiliz kamu yayın kuruluşu BBC’nin Buckingham Sarayı kaynaklarına dayandırdığı habere göre, Prens Harry The Sun, Daily Mirror ve artık faaliyette olmayan News of the World gazetelerini dava etti.


Harry’nin davayı telefonundaki sesli mesajları bu gazeteler tarafından yasa dışı yollarla elde edilmesi gerekçesiyle açtığı belirtiliyor. Haberde, Harry’nin gazetelere yönelik suçlamalarının 2000’li yılların başında ülkede yaşanan telefon dinleme skandalıyla ilgili olabileceği iddiasına yer verildi.

MEGHAN MARKLE DA DAVA AÇMIŞTI

MEGHAN MARKLE DA DAVA AÇMIŞTI

Harry’nin eşi Sussex Düşesi Meghan Markle’da bu hafta başında Mail on Sunday gazetesini, babasına yazdığı bir mektubu yayımlaması nedeniyle dava etmişti.


Prens Harry de yazılı bir açıklama yaparak "Maalesef karım, sonuçlarını hiç düşünmeden bireylere karşı kampanya yürüten İngiliz bulvar basınının son kurbanlarından biri oldu. Gebeliği ve yeni doğan oğlumuzun yetişmesi boyunca son bir yılda tırmanışa geçen acımasız bir kampanya var. Bu pervasız propagandanın, özellikle de bilinçli olarak yanlış ve kötü niyetli olduğunda, insani bir bedeli var." ifadelerini kullanmıştı.


Karısı Meghan Markle’ın durumunu, annesi Lady Diana’nın yaşadıklarına benzeten Harry, "Annemi kaybettim ve şimdi karımın da aynı muktedir güçlerin kurbanı oluşunu izliyorum." tepkisini göstermişti.

SUSSEX DÜK VE DÜŞESİ OLMUŞLARDI

SUSSEX DÜK VE DÜŞESİ OLMUŞLARDI

Prens Harry ve Meghan Markle, geçen yıl başkent Londra’nın batısındaki Windsor Kalesi’nin tarihi ibadethanesi St. George Chapel’da görkemli bir törenle evlenmişti. Kraliçe, torunu Harry’e Sussex Düklüğü’nü vermiş, böylece Meghan da Sussex Düşesi olmuştu.

TAHTIN 6. SIRADAKİ VARİSİ

TAHTIN 6. SIRADAKİ VARİSİ

Veliaht Prens Charles ile Prenses Diana’nın ikinci çocuğu olan Harry, tahtın altıncı sıradaki varisi konumunda bulunuyor.


Prens Harry’nin annesi Diana, İngiliz bulvar basınının sürekli takibi altında geçirdiği hayatını, 31 Ağustos 1997’de Paris’te 36 yaşındayken paparazilerin takibi sırasında tünelde geçirdiği trafik kazasında kaybetmişti.

Sıradaki haber yükleniyor...
holder
SIRADAKİ HABER İngiltere sokaklarını yabani keçiler bastı