Kredi kartı büyüklüğünde SSD

Kredi kartı büyüklüğünde SSD

Samsung, harici depolama ürünlerinin performansını üst seviyeye taşıyan, en yeni taşınabilir katı hal sürücüsü modeli Samsung SSD T5’i tanıttı

19 Ağustos 2017, Cumartesi 23:32 Son Güncelleme:
YAZI BOYUTU
Abone Ol Google News
Sa
 
Standart harici disklerden 4,9 kata kadar daha hızlı olarak, 540MB/sn’lik şaşırtıcı bir hız sunan yeni T5, veri erişimine anında yanıt vermek için özellikle çalışanlar, fotoğrafçılar, video içerik üreticileri, yaratıcı profesyoneller ve içerik kullanıcıları için geliştirildi.

Ayrıca T5, ortalama bir kredi kartından daha küçük 74x57,3x10,5 milimetre boyutlarında ve yalnızca 51 gram ağırlığında olduğundan kolayca avuca sığıyor. Alüminyum metal yüzeye sahip T5’ler, Deep Black-Derin Siyah (1TB ve 2TB modellerinde) ve Alluring Blue- Çekici Mavi (250GB ve 500GB modellerinde) olmak üzere iki farklı renkte sunuluyor.
 
Hareketli parçaları olmayan darbeye dayanıklı iç kasası ile T5, 2 metreye kadar yükseklikten düşmeye dayanıklı bir yapıya sahip. PC ve Mac’lerde kullanılabilen Salik donanımsal veri şifreleme ve kolayca güvenlik yapılandırması imkânısunuyor.

Yazılım, en yeni sürümün ve son güncellemelerin alınmasını da sağlıyor. Ayrıca, daha fazla uyumluluk için, Androidişletim sistemli akıllı telefonlar ve tabletler için de bir mobil uygulama bulunuyor. Bunlara ek olarak, T5 ile birlikte verilen “USB-C’den C’ye” ve “USB-C’den A’ya” aktarım sağlayan bağlantı kabloları, sayısız cihazda uyumlu kullanım imkânısunuyor.
 
Üç yıllık sınırlı garantiyle gelenT5’in 250GB’lik modeli 550TL, 500GB’lik modeli 900TL, 1TB’lik modeli 1800TL ve 2TB’lik modeli de 3500TL’den başlayan tavsiye edilen fiyatlarla Eylül ayından itibaren Türkiye’de satışa sunuluyor.

Planet of theApes: LastFrontier duyuruldu
 

Sıradaki haber yükleniyor...
holder
SIRADAKİ HABER Justin Bieber'ın elektrikli Rolls Royce aracının fiyatı 500 bin dolar