Kredi kartını kullandırtmayan babasına 'cinsel saldırı’ iftirası attı

Bursa'da kızı Z.K.’ye (20) cinsel saldırıda bulunduğu iddiasıyla tutuksuz yargılanan M.K. (57), duruşmadaki savunmasında, "Kızım, kredi kartını vermediğim için bana iftira attı" dedi. Z.K. de babasına öfkelendiği için böyle bir yola başvurduğunu söyledi. Duruşma sonunda baba ve kızı adliyeden birlikte ayrıldı

04 Temmuz 2018, Çarşamba 12:09 Son Güncelleme:
A A
Kredi kartını kullandırtmayan babasına 'cinsel saldırı’ iftirası attı

Bursa’da geçen yıl Temmuz ayında polise başvuran Z.K., annesinden ayrı yaşayan babası M.K.´nin, evde yalnız oldukları sırada kendisine cinsel saldırıda bulunduğunu iddia etti. Gözaltına alınan M.K., tutuksuz yargılanmak üzere serbest bırakıldı.

12 YILA KADAR HAPSİ İSTENİYORDU

M.K. hakkında Bursa 3’üncü Ağır Ceza Mahkemesi’nde ’nitelikli cinsel saldırı’ suçundan 12 yıla kadar hapis cezası istemiyle dava açıldı.

HASTANEDE YATARKEN KARTIMI İSTEDİ

İlk kez hakim karşısına çıkan M.K., suçlamayı kabul etmedi. M.K., "Geçen yıl hastanede kalp ameliyatı oldum. Hastanede yatarken kızım benden kredi kartını istedi. Kredi kartını kendisine vermedim. Buna sinirlenen kızım bana iftira attı. İddialar doğru değildir. Zaten şu anda bana kendisi bakıyor" dedi.

İTİRAF ETTİ: KIZDIĞIM İÇİN POLİSE ÖYLE İFADE VERDİM

Babası ile geldiği duruşmada Z.K. de "Kredi kartını vermeyince öfkelendim. Kızdığım için polise öyle ifade verdim. Zaten şu anda bile babamla birlikte aynı evde yaşıyoruz" diye konuştu.

Mahkeme heyeti, sanığın tutuksuz yargılanmasının devamına karar verdi. Duruşma, tanıkların dinlenmesi ve eksik evrakın tamamlanması için ertelendi.

ADLİYEDEN BERABER AYRILDILAR

Duruşma sonunda baba ve kızı adliyeden birlikte ayrıldı.

Halil ÖZÇOBAN/BURSA, (DHA)

Sıradaki haber yükleniyor...