Kreşlere Finlandiya modeli

Şişli Belediyesi, Finlandiya eğitim modelini Türkiye’ye getirmek için Tampere Belediyesi ile bir protokol imzaladı. Tampere Belediyesi, Şişli Belediyesi’nin gündüz bakımevlerinde Finlandiya eğitim modelinin uygulanmasına destek verecek

02 Ocak 2019, Çarşamba 12:53 Son Güncelleme:
A A
Kreşlere Finlandiya modeli

Pilot uygulama 19 Mayıs Mahallesi’nde yeni açılan Mehmet Emin Sungur Çocuk Gündüz Bakımevi’nden başlayacak.

Fiziksel koşulları ve eğitim ortamı Finlandiya eğitim modeline uygun tasarlanan gündüz bakım evinde Aile Eğitim ve Danışma Merkezi ve Oyun Kütüphanesi de yer alıyor.

ÇOCUKLAR YAŞAYARAK ÖĞRENECEK

Proje kapsamında belirlenecek 2 eğitimci, eğitici eğitimi almak üzere Finlandiya’ya giderek hem müfredatı inceleyecek hem de Tampare Üniversitesi’nde mentorluk programına katılacak.

Ardından burada öğretmenlerle birlikte derse girerek modeli Türkiye’de uygulamak üzere çalışacaklar. ‘Nasıl daha mutlu ve başarılı çocuklar yetiştiririz?’ sorusundan yola çıkarak Finlandiya eğitim modelini getirmeye karar verdiklerini söyleyen Şişli Belediye Başkanı H. Hayri İnönü, “Dünyadaki farklı modelleri inceledik ve Finlandiya modelinin özellikle okul öncesinde çok başarılı olduğunu gördük. Modeli ilçemizdeki 9 kreşte uygulayacağız” dedi.

Sıradaki haber yükleniyor...
SIRADAKİ HABER Çocukları bekleyen sanal riskler