'Krizin derinleşmesi Alman bankaları etkiler'

Kredi derecelendirme kuruluşu S&P, Avrupa'daki borç krizinin derinleşmesinin Alman bankalarını etkileyeceği uyarısını yaptı

14 Eylül 2011, Çarşamba 22:05
A A

Kredi derecelendirme kuruluşu Standard & Poor's, Avrupa'daki borç krizinin büyümesi halinde Alman bankaları için ağır sonuçları olabileceği uyarısında bulundu.

S&P'nin finans kurumlarından sorumlu biriminin kıdemli yöneticilerinden Stefan Best, Reuters'ın sorularına verdiği cevapta, "Alman bankalarının yeniden finansman gücü hassas, krizin derinleşmesi halinde oluşacak potansiyel güven kaybı tıpkı Lehman sonrasında olduğu gibi sektörün desteğe ihtiyaç duymasına neden olabilir" dedi.

Best ayrıca Alman bankaları hakkında alınacak bir kredi notu kararının Avrupa'daki borç krizinin alacağı şekle bağlı olduğunu ve Alman bankalarının devlet yardımı almadan Yunanistan'ın iflasının üstesinden gelebileceğini ifade etti.

SON 24 SAATTE YAŞANANLAR

;

Kişisel verilere ilişkin aydınlatma politikasındaki amaçlarla sınırlı ve mevzuata uygun şekilde çerez konumlandırmaktayız. Detaylar için Kişisel verilere ilişkin aydınlatma metnimizi inceleyebilirsiniz.