Kronik mutsuzlardan mısınız? Kurtulmak elinizde!

Bazen ne yapsak hayattan zevk alamaz, mutlu olamayız. Bazı insanlarda ise bu durum kroniktir. Sürekli olarak mutsuz, umutsuz ve huzursuzdurlar. Peki bu durumdan nasıl kurtulabiliriz?

05 Aralık 2018, Çarşamba 10:03
A A
Güven duygusu aşılama

Güven duygusu aşılama

Mutsuz insanlar genellikle insanlara güvenmezler. Hatta tüm insanların kendilerine zarar verebileceğini düşünürler. İnsanlar zarar da verebilir ancak en yakınınızdakilere, sizi mutlu etmeye çalışan insanlara güvenmek, genelde bir şey kaybettirmez. 

Şikayet etmekten vazgeçme

Şikayet etmekten vazgeçme

Mutsuz insanlar genelde her şeyden şikayet eder ve hiçbir şeyden memnun olmazlar. Ancak bu çevredeki insanları da mutsuz eder. Bir şeyden hemen şikayet etmektense sizi mutlu etmeye çalışan kişiyi anlamaya çalışmalısınız.

Empati kurma

Empati kurma

Mutsuz kişiler empati kurma yeteneğinden yoksun olabiliyor. Sadece kendilerini düşünüyorlar ve karşı tarafı anlamayı tercih etmiyorlar. Bazen karşı tarafın da duygu ve düşüncelerini tahmin etmeye çalışıp onu anlamaya çalışmak her iki tarafın da yararına olabilir. 

Hobiler edinme

Hobiler edinme

Hayatı boş yaşamaktansa sizi mutlu edecek hobilere yönelmelisiniz. Hayatta muhakkak sizi de mutlu edebilecek şeyler vardır. Bunları keşfetmek ve hobiye dönüştürmek sizin elinizde. 

Dört duvara kapanmama

Dört duvara kapanmama

Temiz hava ve bol oksijen sizi mutlu edecek şeylerden biridir. Kendinizi dört duvara kapatıp, o duvarlar arasında sıkışmaktansa her gün dışarı çıkmayı alışkanlık edinin.

Endişe ve korku duygusundan arınma

Endişe ve korku duygusundan arınma

Endişe ve korku yaşanmaması gereken duygular değil elbette ama her gün her dakika yaşamak insanı tüketir. Yeri geldiğinde yaşamak her zaman en doğrusudur. Her şeyden korkup kaçmamalı ve endişelenmemelisiniz. 

Tedavi görme

Tedavi görme

Bazen problemlerimizi tek başımıza çözemeyiz. Bir desteğe, yardım eline ihtiyaç duyarız. Bu gibi durumlarda psikolojik destekler almaktan kaçınmayın. Bir uzman yardımıyla sorunlarınızın üstesinden gelmeyi deneyin. 

Sıradaki haber yükleniyor...

Kişisel verilere ilişkin aydınlatma politikasındaki amaçlarla sınırlı ve mevzuata uygun şekilde çerez konumlandırmaktayız. Detaylar için Kişisel verilere ilişkin aydınlatma metnimizi inceleyebilirsiniz.