Küba Büyükelçisi'nden, Başkan Taşdelen'e ziyaret

Küba Büyükelçisi'nden, Başkan Taşdelen'e ziyaret

24 Mayıs 2019, Cuma 12:22 Son Güncelleme:
A A
Küba Büyükelçisi'nden, Başkan Taşdelen'e ziyaret

ANKARA, (DHA)- ÇANKAYA Belediye Başkanı Alper Taşdelen, Küba’nın Ankara Büyükelçisi Luis Alberto Amoros Nunez'i makamında ağırladı.
Küba’nın Ankara Büyükelçisi Luis Alberto Amoros Nunez, Çankaya Belediye Başkanı Alper Taşdelen’i ziyaret etti. Belediyelerin kurduğu kardeş kent ilişkilerinin ülkelerarası diplomatik, kültürel ve ekonomik ilişkilerin geliştirilmesinde büyük önem arz ettiğini belirten Büyükelçi Nunez, kültürel alanda önceki dönemde verdikleri desteklerden dolayı Başkan Taşdelen’e teşekkür ederek, yeniden seçilmesini kutlayıp başarılar diledi.
Büyükelçi Nunez, Küba’nın başkenti Havana’ya bağlı büyük bir ilçe belediyesi olan Playa ile Çankaya’nın kardeş kent olmasının ve iki belediye arasındaki dostluk ilişkilerinin kendileri açısından büyük önem taşıdığını ifade etti. Büyükelçi Nunez’in ziyaretinden duyduğu memnuniyeti belirten Başkan Taşdelen, Havana Playa Belediyesi ile kültürel alanda başlayan kardeş kent ilişkisinin çeşitlendirilerek geliştirilmesini istediklerini dile getirdi.

FOTOĞRAFLI

Sıradaki haber yükleniyor...
SIRADAKİ HABER Yılmaz Güney Sahnesi, 109 bin 200 kişiyi ağırladı