Küçük halanın büyük çabası

Küçük halanın büyük çabası

21 Ağustos 2009, Cuma 11:52
A A

Didim Marinası’nın önceki günkü açılış töreni sırasında Başbakan Erdoğan’ın yanına 11 yaşındaki Zeynep Cidam gelmişti. Başbakan’a ağlayarak bir mektup veren küçük kız 2 aydır solunum cihazına bağlı olarak hastanede yaşatılan 3 yaşındaki Kerem Cidam için yardım istemişti. Başbakan Tayyip Erdoğan ve eşini çok duygulandıran küçük Zeynep’in hasta çocuğun halası olduğu ortaya çıktı.

Bitkisel hayatta

Kerem 2 ay önce evlerinin yakınındaki havuzadüşmüştü. Havuzun dibinde tesadüfen bulunan Kerem’in kalbi çalıştırılmıştı. Ancak beyni uzun süre oksijensiz kalan Kerem bitkisel hayata girmişti. Hastanede solunum cihazına bağlı yaşatılan Kerem’in taburcu olması için ailenin yardıma ihtiyacı var. Çünkü Kerem’in yaşaması için gerekli olan solunum cihazı 35 bin TL. Küçük hala da yeğeninin eve dönmesi için Başbakan’dan yardım istemişti. 

Nesrin COŞKUN/DHA

SON 24 SAATTE YAŞANANLAR

;

Kişisel verilere ilişkin aydınlatma politikasındaki amaçlarla sınırlı ve mevzuata uygun şekilde çerez konumlandırmaktayız. Detaylar için Kişisel verilere ilişkin aydınlatma metnimizi inceleyebilirsiniz.