Küçük mutfaklar için dekorasyon ipuçları

Evlerin en önemli bölümlerinden biri olan mutfaklar küçük olduğunda hayatımızı zorlaştırırlar. Oysa küçük mutfakları da maksimum verim alarak kullanamak mümkün. Gelin ipuçlarına bir göz atalım...

Son Güncelleme:
A A
Boş duvarları raflarla değerlendirin

Boş duvarları raflarla değerlendirin

Mutfağınız sürekli olarak dağınık görünüyorsa mutfak mobilyalarınızın rengini ve doğru mobilya tercih etmediğiniz için mutfağınız size sürekli dağınıkmış gibi görünüyor olabilir. Bu durumda mutfaktaki dar olan alanınızı ekstra dolap ekleyip daha da daraltmak yerine duvarlarınıza raf yaptırabilirsiniz.

Duvarlarınızı açık renklere boyayın

Duvarlarınızı açık renklere boyayın

Mutfağınızın daha geniş ve ferah gözükmesini istiyorsanız, koyu renklerden kaçının. Koyu dolaplar ve duvar boyası yerine daha açık renkte tonları tercih edin.

Düzen şart

Düzen şart

Küçük mutfakta düzen oluşturmak şarttır. Her şey her zaman kendi yerine konmalı. Bu çekmece ise bu alışkanlığı sürdürmek için ideal. Tüm çatal bıçaklar ve diğer aparatlar için ayrılmış bölmeler ve buna ek olarak iki yanda baharat bölmeleri mevcut.


Mutfağınızda gizli bölmeler yaratın

Mutfağınızda gizli bölmeler yaratın

Mutfağınızda asimetrik olan boşlukları değerlendirerek hem düzensiz görünen boşluklarınızı kapatmış olursunuz hem de boşluklara eşyalarınızı koyarak dolaplardan ve raflardan tasarruf edebilirsiniz. Mutfağınızdaki düzensiz boşlukların boyutuna göre gizli bölmeli dolap yaptırabilirsiniz. Böylelikle daha ferah bir alan yaratmış olursunuz.Mutfağınıza ankastre ürünler tercih edin

Mutfağınıza ankastre ürünler tercih edin

Mutfağınızın çok kalabalık ve kaba görünümünden şikayet ediyorsanız daha az yer kaplayan ankastre ürünler kullanmayı deneyin. Özellikle gömme şeklinde olan eşyalar mutfağınızda boş alan yaratmaya yardımcı olur.

Sıradaki haber yükleniyor...
SIRADAKİ HABER Bu besinleri sakın buzluğa koymayın!