Kullanılan sevgi sözcüğüne göre ilişki analizi

Partnerinizin size ilk kez 'aşkım' dediği günü hatırlıyor musunuz? İlk kullanılan sevgi sözcüğü, ilişki hakkında çok ipucu verir. Genellikle de ilk kullanılan sevgi sözcüğü alışkanlık haline gelir, isimle hitap edildiğinde anlaşılır ki bir şeyler ters gidiyor. Bazıları ise sevgi sözcüğü kullanmakta kötüdür, ama en azından samimidir, içinden gelmiyorsa kullanmaz. Peki sizin partneriniz size en sık nasıl hitap ediyor? İşte, kullanılan sevgi sözcüğüne göre ilişki analizi!

26 Haziran 2020, Cuma 11:45 Son Güncelleme:
YAZI BOYUTU
Abone Ol Google News
Aşkım

Aşkım

Klasiklerden vazgeçmeyenler... En çok aşkım kelimesinin kullanıldığı ilişkiler, yeri gelince olgun, yeri gelince eğlenmesini bilen, birbirinin en iyi arkadaşı olmasını bilen kişilerin ilişkileridir. Eğer sadece partnere 'aşkım' diye hitap ediliyorsa çok daha tatlıdır, çünkü son zamanlarda kız gruplarında da 'aşkım'lar oldukça revaçta. Birbirine bol bol 'aşkım' diye seslenen çiftlerin gençlik enerjisi de hiç bitmez. Üstelik 'aşkum, aşkuş, aşkuli, aşkito' gibi pek çok eğlenceli varyasyonu var.

Birtanem

Birtanem

Elbette 'birtanem'... Çünkü birtanesisiniz. Kulağa biraz arabesk gelse de birtanem insana kendi en biricik hissettiren sevgi sözcüğü. Biraz olgunluk barındırır içinde, biraz masumiyet. Üstelik ayakları yere basan da bir sevgi sözcüğüdür.

Hayatım

Hayatım

Bu sevgi sözcüğünü, yaşı biraz daha büyük, daha olgun ilişkilerde duymak mümkündür. Bu çitlerin entelektüel ve duygusal paylaşımları yoğundur. Gün içinde 50 kere telefonda konuşmaz, yan yana gelince birbirlerine dokunmadan edemezler. Birbirine hayatım diyen bir çiftin, aileleri tanıştırmadığını düşünebiliyor musunuz örneğin? 'Hayatım' ayrıca tartışmaların baş tacı bir sevgi sözcüğüdür de aynı zamanda. Hayatım ile başlayan açıklamalar, tartışmayı bilen çiftlerin vazgeçilmezidir. Kolay kolay yıkıp dökemezler.

Bebeğim

Bebeğim

Sizi 'bebek' gibi seviyor, başka analize ne hacet! Bu çiftlerin seksüel enerjisi yüksek olur. Eğer ofiste, aile ortamında, iş yemeğinde birbirinin poposunu çaktırmadan ellemeyen çiftler varsa işte onlar birbirlerine 'bebeğim' diye hitap eder. Telaffuzu da pratik olduğundan olsa gerek, 'bebeğim'e alıştı mı isimle hitap edilirse ardından tartışma çıkar. 

Yavrum

Yavrum

Eskiden bu kelime, sokak serserilerinin laf atarken kullandıkları favori kelime olsa da kadınlar sevgililerinden 'yavrum' kelimesini işitmeyi severler. Erkekten daha ince, daha kırılgan hissederler kendilerini. Yavrum diyen erkek, sizi hızlıca sarıp sarmalayan erkek kategorisine yükselir. 


Canım

Canım

Cümlenin sonuna değil de başına getirilen 'canım'lar sevgiliye hitap ederken kalpleri eritir. İçten bir 'canım' kırk sevgi sözcüğüne bedeldir. Kulağa en alışıldığı gibi gelir ama, sevgiliye dendi mi boyut değiştirir.

Sevgilim

Sevgilim

İşte bir ayakları yere basan ilişki daha. Üç hecesine rağmen en sık söylenen sevgi sözcüğü buysa nasıl içten geldiğini düşünün. Evli çiftlerden duyması çok daha tatlıdır. Eşiniz size 'halen' sevgilim diyorsa, ilişkinizin eskimesi biraz uzak ihtimal gibi duruyor. Çok da romantiklerdir ayrıca, çiftler arasında belki en sık yemeğe çıkan, en el ele tutuşmadan yürümeyenlerdir.

Bu Video
İlgini
Çekebilir
Sıradaki haber yükleniyor...
holder
SIRADAKİ HABER İlişkide para sorununu 5 adımda çözün