Kültür - Sanat 2021 Oscar Ödül Töreni ne zaman? Hangi kanalda yayınlanacak?

2021 Oscar Ödül Töreni ne zaman? Hangi kanalda yayınlanacak?

2021 Oscar Ödül Töreni ne zaman? Hangi kanalda yayınlanacak?

93'üncüsü gerçekleşecek olan 2021 Oscar Ödül Töreni, bu yıl 26 Nisan'da düzenlenecek. Tören, Türkiye saatiyle 03.00'te TRT 2 ekranlarında canlı yayınlanacak.

Amerikan Sinema Sanatları ve Bilimleri Akademisi tarafından düzenlenen Oscar Ödülleri, bu yıl 93. kez sahiplerini bulacak. Los Angeles'taki Union Station ve Dolby Theatre'da eş zamanlı olarak düzenlenecek ödül töreni, canlı yayınla Türkiye'nin kültür sanat kanalı TRT 2 ekranlarında sinemaseverlerle buluşacak. Tören, Türkiye saatiyle 03.00'te canlı olarak yayınlanacak.

TÖRENE FİZİKİ KATILIM OLACAK

Yeni tip koronavirüs (Kovid-19) nedeniyle iki ay ertelenen 93. Oscar Ödülleri töreni, bu sene fiziki katılımla gerçekleşecek. 23 dalda ödüllerin verileceği gecede; Altın Küre ve BAFTA ödüllerinde de En İyi Film ve En İyi Yönetmen ödüllerine layık görülen, Chloe Zhao imzalı "Nomadland"; David Fincher imzalı "Mank" ve oyuncu kadrosuyla adından söz ettiren ve 6 dalda Oscar'a aday gösterilen "The Trial of the Chicago 7" filmleri dikkati çekiyor.

Quo Vadis, Aida?

TRT ORTAK YAPIMI ADAY LİSTESİNDE

TRT ortak yapımı olan, Jasmila Zbanic imzalı "Quo Vadis, Aida?" filminin de "En İyi Uluslararası Film" kategorisinde yarışacağı töreni, TRT 2 stüdyosunda sinema eleştirmenleri Alin Taşçıyan, Mehmet Açar ve Akademi Üyesi Zeynep Atakan yorumlayacak.

OSCAR'A DOĞRU ÖZEL YAYINI

TRT 2'de 26 Nisan gecesi 01.30'da "Oscar'a Doğru" özel yayını ile başlayacak olan gece, 93. Oscar Töreni'yle devam edecek.

AA

SIRADAKİ HABER