Kulüpler Birliği Başkanı Mehmet Sepil, liglerin 17 Nisan'da başlamasını önerdi

Kulüpler Birliği Vakfı Başkanı ve aynı zamanda Göztepe Spor Kulübü Başkanı olan Mehmet Sepil, TFF'ye liglerin başlaması için 17 Nisan tarihini önerdi. Sepil'in diğer önerisi ise liglerin nisan sonunda başlaması.

22 Mart 2020, Pazar 13:57 Son Güncelleme:
YAZI BOYUTU
Abone Ol Google News

Kulüpler Birliği Vakfı Başkanı Mehmet Sepil, liglerin 17 Nisan veya nisan ayı sonunda başlaması için TFF'ye öneride bulunduklarını açıkladı. TRT Spor'a konuşan Sepil, şunları söyledi:

Telekonferansla yaptığımız Kulüpler Birliği toplantısında bir çok konu konuşuldu. En önemli gündem maddelerinden biri; kulüplerin nasıl bir süreç öngördüğü oldu. Zaten sayın bakanla (Gençlik ve Spor Bakanı Mehmet Muharrem Kasapoğlu) yapılan toplantıda bizden istenilen bir takım bilgiler vardı; hem futbolda, hem basketbolda hem voleybolda...Bakanımızdan gelen istek ve sorularla ilgili bir toplantı yaptık. Bu soruların en önemlisi, şu anda herkesin de tartıştığı, ligler ne zaman başlamalı sorusuydu. Bu tabi şu an öngörülmesi zor bir durum.

Çoğunluk destekledi

Çoğunluk destekledi

Sepil'in açıklamasına göre çoğunluki 17 Nisan önerisini destekliyor. Göztepe Başkanı, "Yaşananlara bakarsak biz istediğimiz kadar öngörü yapalım ama süreç bizim öngörülerimizi her zaman yönlendirecek. Burada en önemli husus şuydu; bir izolasyon uzun süre yapılabilir ama bu izolasyon süresi uzadıkça sporcuların tekrar maç oynayacak bir forma gelmesi veya fiziksel olarak hazır olması süresi de uzar.

Onun için iki öneri oldu. Birinci öneri 17 Nisan'dan itibaren ikinci ise Nisan sonunda liglerin başlanması şeklindeydi. Çoğunluk daha erken olan 17 Nisan tarihini destekledi. Dolayısıyla biz de Türkiye Futbol Federasyonu'na ligler 17 Nisan'da başlansın önerisini ilettik" diyerek sözlerini tamamladı.

Bu Video
İlgini
Çekebilir
Sıradaki haber yükleniyor...
holder
SIRADAKİ HABER Kasımpaşa Fode Koita'yı kadro dışı bıraktı