Kumru yavrusu kahvehanenin maskotu oldu

Balıkesir'in Burhaniye ilçesinde, yuvasından düşen kumru yavrusunun yarasını tedavi eden kahvehane işletmecisi Cengiz Uygun, sevimli kuşu mekanında barındırmaya başladı. Kumrunun kahvehanenin maskotu olduğunu anlatan Uygun, sevimli kuşu çok sevdiğini söyledi.

18 Aralık 2019, Çarşamba 14:54 Son Güncelleme:
YAZI BOYUTU

İlçe merkezine 9 kilometre uzaklıktaki Pelitköy mahallesinde kahvehane işleten 39 yaşındaki Cengiz Uygun, bundan 6 ay önce kahvehanenin önündeki çınar ağacının dibinde bulduğu tüylenmemiş kumru yavrusuna sahip çıktı. Yaralı olan hayvanı tedavi eden ve büyüten Uygun, ona çay ocağının yanında yer ayırdı.

Büyüyen kumru, kahvehaneyi terk etmedi ve kahvehanenin maskotu oldu. Osman Can, "Kumru yaralı gelmişti. Burada ona bakıp büyüttüler. Hayvancık burada duruyor. İşte sobanın yanında sıcacık yaşayıp gidiyor. Biz de onu çok seviyoruz" dedi.Kumruyu çok sevdiğini anlatan 2 çocuk babası Uygun, "Bu iki günlüktü çınar ağacında düştüğünde. Bunun yaralarını tedavi ettik ve şeker kutusu içinde besleyip büyüttük. Bu hale getirdik. Kahvenin maskotu oldu. Canı sıkıldığı zaman dışarı çıkıp gezip gezip geliyor. Dışarıda dolaşıp geliyor. Ama, ayakları sakat. Ayaklarını tedavi ettiremedik. Kardeşi vardı. Çınar ağacından düştüğünde onu kedi kaptı. Bunu kapmadan aldık. Burada insanların masalarına gidiyor. Yemek yerken insanların kırıklarından yiyor. Bu şekilde kahvehanede barınıyor. Onu herkes çok seviyor" dedi.


Sıradaki haber yükleniyor...
SIRADAKİ HABER Bebek gibi bakılan felçli köpek ilk adımlarını attı