Kumruyu şemsiyeyle koruyan hayvansever konuştu

İzmir’in Ödemiş ilçesinde trafik ışıklarının üzerine yuva yapan kumrunun güneşten etkilenmemesi için direğe şemsiye monte eden hayvansever Erol Yörük, "30 Ağustos Zafer Bayramı etkinliklerini izlemeye gelmiştim. Kar helvası yerken gördüğüm kumrunun sıcakta kalmasına gönlüm razı olmadı." dedi

07 Eylül 2018, Cuma 18:40
A A
Kumruyu şemsiyeyle koruyan hayvansever konuştu

Atatürk Caddesi’ndeki trafik ışıklarının üstüne yuva yapan kumrunun güneşten şemsiyeyle korunduğu haberinin ulusal medyada yayımlanmasının ardından herkesin merak ettiği hayvansever Erol Yörük ortaya çıktı.

'GÖNLÜM RAZI OLMADI'

Veteriner Hekim Hakan Erdoğan’ın ulaştığı Erol Yörük (34), Demirdere Mahallesi’nde yaşadığını, 30 Ağustos Zafer Bayramı etkinlikleri için ilçe merkezine geldiğini belirterek şöyle konuştu:

"30 Ağustos Zafer Bayramı etkinliklerini izlemeye gelmiştim. Kar helvası yerken kafamı çevirdiğimde ışıkların üzerinde bulunan yerde gördüğüm kumrunun sıcakta kalmasına gönlüm razı olmadı. Hemen kar helvasını bırakarak bir iş yerinden hem şemsiye hem de oraya monte etmek için bantla uzun sopa alarak kumrunun üstüne yerleştirdim. Daha sonra da rahat rahat kar helvasını yemeye devam ettim."

VETERİNERİ ARADI

Yaşadığı yerde hayvanlar için her zaman yiyecek bıraktığını, onların da bir canlı olduğunu vurgulayan Yörük, haberlerin yayımlanmasının ardından kendisinin arandığını duyduğunu, veteriner hekim ile hemen irtibata geçtiğini dile getirdi.

Veteriner Hekim Hakan Erdoğan ise hayvanseveri bulmak için sosyal medyayı kullandığını hatta gazetelere ilan vermeyi de düşündüğünü aktararak, "Kendisi bana ulaştı. Kendisini duyarlılığından dolayı tebrik ediyorum." dedi.

Demirdere Mahallesi Muhtarı Muharrem Kırıcı da örnek davranışından dolayı Yörük’e teşekkür etti.

SON 24 SAATTE YAŞANANLAR

;
Sıradaki haber yükleniyor...

Kişisel verilere ilişkin aydınlatma politikasındaki amaçlarla sınırlı ve mevzuata uygun şekilde çerez konumlandırmaktayız. Detaylar için Kişisel verilere ilişkin aydınlatma metnimizi inceleyebilirsiniz.