Küpeli: Yerli otomobile destek olacağız, kurum olarak da satın alacağız

Küpeli: Yerli otomobile destek olacağız, kurum olarak da satın alacağız

Küpeli: Yerli otomobile destek olacağız, kurum olarak da satın alacağız

29 Aralık 2019, Pazar 11:18 Son Güncelleme:
YAZI BOYUTU
Abone Ol Google News

ESKİŞEHİR,(DHA)- ESKİŞEHİR Organize Sanayi Bölge Müdürlüğü olarak güçlü bir siparişle yerli otomobile destek vereceklerini söyleyen EOSB Yönetim Başkanı Nadir Küpeli, “Türkiye’nin ilk yerli otomobili olan ‘Devrim’i yapan şehrin bireyleri olarak, bu yerli ve milli elektrikli otomobil projesine destek olmak amacıyla satışa çıkan ilk araçlardan hemen satın alacağız” dedi.

Türkiye'nin Otomobili Girişim Grubu'nun, 2022 yılında üretimine başlayacağı yerli otomobil Gebze'de Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan'ın katıldığı törenle tanıtılarak ve araçların özellikleri kamuoyuna açıklandı. Tanıtımı yapılan yerli otomobil hakkında konuşan Eskişehir Organize Sanayi Bölgesi Yönetim Kurulu Başkanı Nadir Küpeli, “58 yıl önce Eskişehir’de ‘Devrim’ arabasıyla başlayan sanayi hamlesi, bugün yeniden küllerinden doğdu. Böyle önemli bir projenin hayata geçtiğini görmekten mutluluk ve gurur duyuyoruz. Yerli ve milli araçlarımız üstün tasarımlarıyla dikkat çektiği kadar yüksek akıllı teknolojileri, yapay zekaya sahip yazılımları ve doğaya zarar vermeyen temiz enerji kullanımıyla ön plana çıkıyorlar. Her açıdan ülkemiz sanayisine ve milli üretim gücümüze büyük katkı sağlayacak bu projeyi ülkemizin gelecek sanayi projeksiyonu içinde için son derece kıymetli bir yerde görüyoruz. Yerli otomobilin üretim süreci ülkemize büyük bir motivasyon ve farklı deneyimler kazandıracaktır. Türkiye'nin Otomobili Girişim Grubu (TOGG) çalışmalarıyla ortaya çıkan milli ve yerli elektrikli otomobilimiz ülkemize hayırlı olsun” dedi.  

ŞARJ İSTASYONLARININ KURULMASINA ÖNCELİK VERECEĞİZ

Başkan Küpeli, Eskişehir Organize Sanayi Bölgesi olarak çalışmaları desteklediklerini ve yerli otomobil alımını teşvik etmek amacıyla, güçlü bir siparişle yerli otomobile destek vereceklerini belirterek, “Eskişehir Organize Sanayi Bölgesi olarak çalışmaları destekliyoruz. Üretime geçtiğinde yerli otomobilden Bölge Müdürlüğümüz olarak bizler de satın alacağız. Ayrıca bölgemizde farklı noktalarında yeterli sayıda şarj istasyonlarının kurulmasına destek ve öncelik vereceğiz” diye konuştu.

KÜPELİ: KURUM OLARAK SATIN ALACAĞIZ

EOSB Yönetim Kurulu Başkanı Nadir Küpeli kurum olarak yerli otomobile destek olacaklarını belirterek şunları söyledi:

“Türkiye’nin ilk yerli otomobili olan ‘Devrimi’ yapan şehrin evlatları olarak, Eskişehir OSB’de üretim yapan sanayicilerimizden bize ulaşan çok sayıda ön talep var, bu araçlardan önemli miktarda satın almak istiyoruz. OSB’deki sanayicilerimiz sabırsızlıkla aracın bir an önce üretime geçmesini bekliyorlar. Araçlar satışa çıktığında, Eskişehir OSB olarak bizlerde, satışlara destek olmak amacıyla etkin çalışmalar yapmayı planlıyoruz. İnşallah şimdi müşterisi olacağımızı beyan ettiğimiz bu araçların, üretim süreçlerine de katkı sağlamak amaç ve azmindeyiz”

Sıradaki haber yükleniyor...
holder
SIRADAKİ HABER İlk yerli otomobil Devrim’i, 300 bin kişi ziyaret etti