Kur'an-ı Kerim mobil uygulamasında artık tefsir ve meal de var

Diyanet İşleri Başkanlığı tarafından güncellenen"Kur'an-ı Kerim" mobil uygulamasında artık tefsir ve meale de ulaşılabilecek

30 Nisan 2015, Perşembe 12:59
A A
Kur'an-ı Kerim mobil uygulamasında artık tefsir ve meal de var

Diyanet İşleri Başkanlığı tarafından hazırlanan "Kur’an-ı Kerim" mobil uygulamasının güncel versiyonu, Android platformlarda yayınlandı. Diğer mobil platformlarda da yayımlanacak olan uygulamada, Kur’an-ı Kerim meal ve tefsirine de ulaşılabilecek.

"Kur’an-ı Kerim" mobil uygulamasında, Hafız İshak Danış’ın tilavetiyle, Kur’an-ı Kerim ister ayet ayet, ister sure-sure, ister cüz cüz sesli olarak dinlenebilecek.

Uygulamada ayrıca, Kur’an fihristi ile kelime araması yapılabilirken, ilgili ayetlerin metin ve meallerine ulaşmak da mümkün olacak.

Uygulama içinde yer alan kelimeler, gelişmiş interaktif arama özelliği ile hem Arapça hem de Türkçe aranabilecek.

Uygulamada, Kur’an sözlüğü, Kur’an tarihçesi, Kur’an-ı Kerim’in tanım, isim ve sıfatları ile meal ve tefsire ilişkin geniş bilgiler de yer alacak.

Uygulamaya, tüm Android marketlerden ücretsiz olarak ulaşılabilecek. Yeni bir arayüz ve tasarımla geliştirilen uygulamaya kullanıcılar, http://mobiluygulama.diyanet.gov.tr adresinden de erişebilecek.

AA

SON 24 SAATTE YAŞANANLAR

;
Sıradaki haber yükleniyor...

Kişisel verilere ilişkin aydınlatma politikasındaki amaçlarla sınırlı ve mevzuata uygun şekilde çerez konumlandırmaktayız. Detaylar için Kişisel verilere ilişkin aydınlatma metnimizi inceleyebilirsiniz.