Kurban Bayramı tarihi 2018: Bayram ne zaman?

Yarın Ramazan Bayramı'nı kutlayacağız. Ramazan Bayramı'nın ardından yaklaşık iki ay sonra Kurban Bayramı'nı karşılayacağız. Vatandaşlar şimdiden tam tarihi merak edip "Kurban Bayramı ne zaman?" diye aratmaya başladılar.

14 Haziran 2018, Perşembe 13:39
A A

Tüm yurtta Ramazan Bayramı coşkusu yaşanıyor. Yarın Ramazan Bayramı'nın ilk gününü kutlarken Kurban Bayramı da gündem olmuş durumda... Vatandaşlar şimdiden Kurban Bayramı'nın tam tarihini merak edip "Kurban Bayramı ne zaman?" sorusunu soruyor.

KURBAN BAYRAMI NE ZAMAN?

Diyanet İşleri Başkanlığı sitesinde yer alan dini günler takvimine göre Kurban Bayramı’nın;

-1. günü 21 Ağustos Salı 2018,

-2. günü 22 Ağustos Çarşamba 2018,

-3. günü 23 Ağustos Perşembe 2018,

-4. günü 24 Ağustos Cuma 2018, olarak belirlenmiştir.

KURBAN BAYRAMI TATİLİ İÇİN ÖNEMLİ AÇIKLAMA

Gazete ve televizyonların Ankara temsilcilerini iftarda ağırlayan Kültür ve Turizm Bakanı Numan Kurtulmuş, önemli açıklamalarda bulundu. Bakan Kurtulmuş, bayram tatilinin 9 gün olup olmayacağı ile ilgili soruya da yanıt verdi.

Bakan Numan Kurtulmuş, bayram tatilinin 9 güne uzatılması konusunda “Ben Kültür ve Turizm Bakanı’yım şu anda, bana sorarsanız; insanların turizm faaliyetleri. Ama bir de bunun bir ekonomik şeyi var, bu biraz kolay değil” dedi. 
SON 24 SAATTE YAŞANANLAR

;

Kişisel verilere ilişkin aydınlatma politikasındaki amaçlarla sınırlı ve mevzuata uygun şekilde çerez konumlandırmaktayız. Detaylar için Kişisel verilere ilişkin aydınlatma metnimizi inceleyebilirsiniz.