Kurban dolandırıcılarına dikkat!

Antalya Emniyet Müdürlüğü yaklaşan Kurban Bayramı'nda kurbanlık hayvan satıcılarını dolandırıcılara karşı uyardı

20 Eylül 2015, Pazar 10:21
A A

Kent merkezinde çeşitli noktalarda kurulan hayvan pazarlarında görevli ekipler, kurbanlık hayvan satıcılarını dolandırıcılara karşı dikkatli olmasını istedi.

Dövizle yapılan alışverişlerde Euro ya da dolar pazarlığı yapılmasına rağmen değeri düşük İsveç Frangı veya Hollanda Guldeni kullanan dolandırıcıların, karşılıksız çek ve senetle aldıkları hayvanları da kısa süre sonra peşin sattıklarını belirten emniyet yetkilileri, para verme bahanesiyle bilinmeyen bir adrese götürülen satıcıları, tedbirli olmaları konusunda uyardı.

Satıştan öncesi kadar sonrasının da önemli olduğu belirtilirken, satıcıların yüklü miktarda nakit taşımaması gerektiğinin altı çizildi. Dolandırıcıların fal bakma, para bozdurma ya da eğlendirme gibi bahanelerle hedeflerini seçtiklerini aktaran polis, yan kesicilik ya da tırnakçılık yapan şüphelilere karşı duyarlı olunması gerektiğini hatırlattı.

SON 24 SAATTE YAŞANANLAR

;

Kişisel verilere ilişkin aydınlatma politikasındaki amaçlarla sınırlı ve mevzuata uygun şekilde çerez konumlandırmaktayız. Detaylar için Kişisel verilere ilişkin aydınlatma metnimizi inceleyebilirsiniz.