Kurbanlık hayvanların çalındığı iddiası

Kurbanlık hayvanların çalındığı iddiası

Antalya'da bir besici, 350 bin lira değerindeki 25 büyükbaş hayvanının, nakliyesini yapmak için anlaştığı TIR şoförü tarafından çalındığını iddia etti

20 Temmuz 2019, Cumartesi 15:43 Son Güncelleme:
YAZI BOYUTU
Abone Ol Google News

Tokat'ın Turhal ilçesinde büyükbaş hayvan besiciliği yapan Murat Sevük (35), Kurban Bayramı öncesinde satmak amacıyla hayvanlarını Antalya'ya getirmeye karar verdi.

Kepez Belediyesi'nin Çamlıca Mahallesi'ndeki hayvan pazarından yer kiralayan Sevük, kentteki bir nakliye şirketiyle anlaştı.

JANDARMA ÇALIŞMA BAŞLATTI

Şirket tarafından kiralanan TIR'a, 350 bin lira değerindeki 25 büyükbaş hayvanını yükleyen Sevük, şirkete ait başka bir besicinin hayvanlarının bulunduğu TIR ile Antalya'ya doğru yola çıktı. Hayvanlarının bulunduğu aracın bir türlü hayvan pazarına gelmemesi üzerine Sevük, nakliye şirketi yetkililerine ulaştı. Yetkililerden "Biz de TIR'a ulaşamıyoruz." yanıtını alan Sevük, durumu, Kepez İlçe Jandarma Komutanlığı'na bildirdi.

Jandarma, hayvanları bulmak için çalışma başlattı. 

"BEŞ ÇOCUĞUMUN RIZKI KAYBOLDU"

Sevük, kardeşi İdris Sevük'le hayvan pazarında kiraladıkları çadırda hayvanlarının bulunmasını bekliyor. 

Murat Sevük, gazetecilere, kendisine ait 25 büyükbaş hayvanın bulunduğu TIR'ın Yozgat'ın Boğazlıyan ilçesinde ortadan kaybolduğunu belirterek, "Bu hayvanları borçla beslemiştik. Satıp borcumu ödeyecektim. Bir yıldır hayvanları beslemek için neredeyse ahırda yatıyorduk. Beş çocuğumun rızkı kayboldu. Hayvanlarımı bulamazsak benim 10 yılım heba olur." dedi. 

Nakliye şirketi yetkilisi H.Ç. ise TIR'ın şirketlerine ait olmadığını, bu iş için şoförüyle birlikte aracı kiraladıklarını öne sürdü.

ANTALYA (AA)

Sıradaki haber yükleniyor...
holder
SIRADAKİ HABER Son dakika: İBB Başkanı Ekrem İmamoğlu'na 2 yıla kadar hapis talebi