'Kürt Güzeli' tacını taktı

Süleymaniyeli Fenik Muhammed Abdülkerim (25), "Kürdistan Güzellik Yarışması'nın" birincisi seçildi

29 Eylül 2013, Pazar 13:02
A A

Irak Kürt Bölgesel Yönetimi’ndeki (IKBY) "2. Kürdistan Güzellik Yarışması" Erbil kentinde düzenlendi. Dün akşam saat 21.00’da başlayan etkinliğe Kürt sosyetesi ve sanat camiasından geniş katılım oldu.

Aralarında yabancı simaların da olduğu 10 kişiden oluşan jüri heyeti, sahneye çıkan 12 genç kız için değerlendirme yaptı. Jürinin oylaması sonucunda Fenik Muhammed Abdülkerim (25) birinci seçildi. İsminin açıklanmasından sonra "Kürdistan Güzeli" tacını takan Fenik, yaptığı konuşmada Kürt kadınlarının bütün dünyada tanınması için bu tür etkinliklerin önemli olduğunu söyledi.

"Kürdistan Güzellik Yarışması’nda" ikinciliğe Dania Enver, layık görülürken; Çavan Muhammed isimli genç kız ise üçüncü seçildi.

Birinci olan adaya 2013 model bir otomobil hediye edileceği, dereceye giren diğer 6 isme de çeşitli hediyeler verileceği kaydedildi. Etkinlik havayi fişek gösterileriyle sona erdi.

AA

SON 24 SAATTE YAŞANANLAR

;

Kişisel verilere ilişkin aydınlatma politikasındaki amaçlarla sınırlı ve mevzuata uygun şekilde çerez konumlandırmaktayız. Detaylar için Kişisel verilere ilişkin aydınlatma metnimizi inceleyebilirsiniz.