Kürtaja doymadı!

ABD'de 15 kez çocuk aldırdığını açıklayan kadın, şaşkınlık yarattı

14 Ekim 2009, Çarşamba 12:01
A A

Amerikalı 40 yaşındaki Irene Vilar'ın kaleme aldığı ‘İmkansız Annelik: Kürtaj Bağımlısının Tanıklığı' adlı kitabında, 16 yaşından başlayarak 33 yaşına varıncaya dek tam 15 kez kürtaj yaptırdığını açıklaması, kamuoyunda şaşkınlığa ve tepkilere yol açtı.

Evlilik ilişkisi içinde, 17 yıl boyunca neredeyse her yıl hamile kalıp kürtaj yaptıran Vilar'ın, yaptırdığı kürtajların gerekçesinin yoksulluk ya da doğurma korkusundan değil, ‘Çocuk istemeyen eşine karşı isyankar tutum sergilemek istediğinden' olduğunu dile getirmesiyle, kürtaj karşıtı gruplar tarafından olum tehditleriyle karşı karşıya kaldığı belirtildi.

Amerikan gazetelerindeki haberlere göre, kitabı dün piyasaya çıkan Vilar, kitabının tanıtım resepsiyonunda yaptığı konuşmada, “Nefret dolu mektup ve elektronik postalar alıyorum. Yaşam güvenliğim için endişeleniyorum, beni ‘bebek katili’ olarak görenlerin tepkilerinden çekiniyorum” diye konuştu.

SON 24 SAATTE YAŞANANLAR

;

Kişisel verilere ilişkin aydınlatma politikasındaki amaçlarla sınırlı ve mevzuata uygun şekilde çerez konumlandırmaktayız. Detaylar için Kişisel verilere ilişkin aydınlatma metnimizi inceleyebilirsiniz.