Kuru ciltler için makyaj önerileri

Kuru cilt tipine sahipseniz, bu 5 tüyoyu kullanarak daha iyi duran bir makyaja sahip olabilirsiniz.

16 Kasım 2021, Salı 18:06 Son Güncelleme:
YAZI BOYUTU
Abone Ol Google News

Kuru bir cilde sahip olmak bazen oldukça can sıkıcı olabilir. Makyajın iyi durmasını engeller ve hatta kısa sürede bozulmasına ve pul pul görünmesine neden olur.

Kuru cilt tipine sahip olan kişiler, makyajdan önce yoğun bir besleme ve nemlendirme süreci ile ciltlerini hazırlamalıdır ancak bu kadar değil... İşte bazı tüyolar

MAKYAJ ÖNCESİ BİR PRİMER HAZIRLAYICI KULLANIN

MAKYAJ ÖNCESİ BİR PRİMER HAZIRLAYICI KULLANIN

Nemlendiriciden sonra primer geliyor. Normal şartlarda karma veya yağlı ciltlere sahip olanlar nemlendiriciden sonra primer pek kullanmaz fakat kuru ciltliler için aynı şeyin geçerli olduğunu söyleyemeyiz. Bu yüzden makyaj sonrası da sabitleyici olarak kullanabileceğiniz bu tip ürünleri tercih edebilirsiniz.

YOĞUN BİR NEMLENDİRİCİ İLE BAŞLAYIN

YOĞUN BİR NEMLENDİRİCİ İLE BAŞLAYIN

Kuru ciltlerin özellikle kış aylarında bol neme ihtiyacı var. Su ihtiyacınızın yanında cildinize nemlendiricilerle takviye yapmanız gerçekten çok önemli. Bu sebeple su bazlı veya su bazlı olmayan ama nem ihtiyacınızı karşılayan bir nemlendirici kullanmaya özen gösterin.


FONDÖTEN YERİNE RENKLİ NEMLENDİRİCİ KULLANIN

FONDÖTEN YERİNE RENKLİ NEMLENDİRİCİ KULLANIN

Cilt yapısı kuru olanların sivilce problemi yağlı ciltlilere göre daha az oluyor. Bu sebeple yoğun kapatıcılıkta ürün kullanmalarına da gerek yok. Nefes aldırmayan fondötenler sonrası pul pul olan bir cilt yerine renkli nemlendiricileri tercih etmenizde fayda var.


KURU CİLTTE KREM ALLIK TERCİH ETMELİSİNİZ

KURU CİLTTE KREM ALLIK TERCİH ETMELİSİNİZ

Pudralı yapılarıyla cildinizdeki kuruluğu daha da ortaya çıkaracak ve kurumasına sebep olacak pudralardan uzak durun. Sizi daha canlı bir görünüme kavuşturacak olan krem allıklara şans vermelisiniz.


AYDINLATICINIZI LİKİT KULLANIN

AYDINLATICINIZI LİKİT KULLANIN

Cildinizi canlı bir görünüme kavuşturmak özellikle sizin için çok önemli. Yine pudra yapılı olmayanlardan kullanmak sizi olduğunuzdan canı bir görünüme kavuştururken parlamanızı sağlayacak.


Bu Video
İlgini
Çekebilir
Sıradaki haber yükleniyor...
holder
SIRADAKİ HABER Minimalist cilt bakım nedir, nasıl uygulanır?