Kuru saçlara ne iyi gelir?

Saçlar nemini kaybettiği zaman kurur ve parlaklığını yitirir. Saçların nemini kaybetmesindeki en büyük nedenler, çok fazla işlem görmesi... Kuru saçlar, zayıf ve kırılgan yapıdadır. Eğer saç uzatmayı hedefliyorsanız, öncelikli olarak kuru saçlarınızı tedavi etmenizde fayda var. Peki kuru saçların bakımı nasıl yapılır? İşte birkaç bakım önerisi...

09 Mayıs 2021, Pazar 16:05 Son Güncelleme:
YAZI BOYUTU
Abone Ol Google News

Saçların kurumasının birçok nedeni vardır. Dengesiz beslenme, mevsim, işlem görme bunlardan bazıları. Saçlar kuruduğu zaman daha kırılgan hale gelir ve son derece bakımsız görünür. Peki kuru saçları iyileştirmek için hangi bakım önerilerini uygulamamız gerekiyor?

KURU SAÇLARIN BAKIMI NASIL YAPILIR?

Öncelikle kuru saçlardan muzdaripseniz nemlendirici şampuanları tercih etmenizde fayda var. Böylece saçlarınızı temizlerken nemlendirmiş de olursunuz.

Saç uçlarınızda kuruluk varsa, belli aralıklarla saçlarınızı kestirmelisiniz.

Saçlarınızı her gün yıkıyorsanız dikkat! Her gün yıkanan saçlar kurumaya daha elverişli olur. İki günde bir saçlarınızı yıkayarak sebum dengesini koruyabilirsiniz.

Saçlarınızı yıkama işini hallettiyseniz, sıra nemlendirmede. Saç nemlendiricileri ister ıslak, ister kuruyken saçlara uygulanabiliyor. Böylece saçlarınızı yıpratmadan şekillendirebilir, kuruluğunu giderebilir ve daha fazla zarar görmesini önleyebilirsiniz.

Güneş ışınları, cildimiz kadar saçlarımıza da zarar verir. Bu nedenle cildimiz gibi saçlarımızı da güneşten korumalıyız. Şapkalar bunun için oldukça ideal.

Isı veren aletler saçlara zarar verir ve kurumasına neden olur. Maşa ve fön makinesi yerine ısısız yöntemleri tercih edebilirsiniz. Ya da saçları ısıdan koruyan spreyler kullanabilirsiniz.

Bu Video
İlgini
Çekebilir
Sıradaki haber yükleniyor...
holder
SIRADAKİ HABER Beauty blender'ı (makyaj süngeri) doğru kullanıyor muyuz?