Kurutucuların bozulmaması için bunlara dikkat!

Artık birçok evde çamaşır makinesinin yanı sıra kurutma makineleri de yerlerini alıyor. Eğer kurutma makinesinin çabuk bozulmasını istemiyorsanız bunlara dikkat edin.

08 Ekim 2020, Perşembe 17:12 Son Güncelleme:
YAZI BOYUTU
Abone Ol Google News

Acil durumlarda en çok işe yarayan çamaşır kurutucularının daha uzun vadede çalışmasını istiyorsanız bu çamaşırları makinenize atmayın!


1- Sutyen

1- Sutyen

Hem kurutucu için hem de sutyeniniz için bu ikiliyi asla bir araya getirmeyin. Dantel, tokalar, kayışlar veya dolgu. Kurutucu bu malzemeleri paramparça yapabilir. 


2- Mayo ve bikini

2- Mayo ve bikini

Sıcak suda yıkamadığımız mayo ve bikinileri aynı şekilde kurutucuya da atmamalıyız. Deniz suyunda şeklini koruyacak şekilde tasarlanan mayolar, kurutma makinesiyle de kolayca zarar görür. Düşük kaliteli bir bikini aşırı sıcaktan eriyip parçalanarak kurutucunuza geri dönüşü olmayan zararlar verebilir.


3- Tayt

3- Tayt

Çekmeye çok müsait yapıda olan taytları kurutucuya attığınız zaman muhtemelen birkaç beden küçülmüş şekilde çıkacaktır. En iyisi açık havada kurutmak.


4- Payetli kıyafetler

4- Payetli kıyafetler

En tehlikeli kıyafetlerin başında pullu ve payetli ürünler gelir. Üzerine pul, payet, boncuk gibi işlemeleri olan kıyafetinizi kurutucuya koyduğunuz an bozulacağını asla unutmamalısınız. Bu kıyafetleri kurutucuya atarsanız, kopan pul, boncuk ve payetler makineyi tıkayarak kurutucunuzun bozulmasına neden olacaktır.


5- Kilimler

5- Kilimler

Plastik malzemeli olan kaydırmaz tabanlı kilimler kurutucular için büyük bir tehlikedir. Hatta içeriğinde lastik olan hiçbir şeyi kurutucuya atmayın. Kalitesiz plastikler parçalanarak makinenize zarar verebilir hatta ileri durumlarda yangın çıkmasına bile neden olabilir.


Sıradaki haber yükleniyor...
holder
SIRADAKİ HABER Orkidelerin sevmediği 5 şey