Kuruyemişin bir faydası daha ortaya çıktı!

Bilim insanları fındık ve fıstık gibi kuruyemişlerin bir faydasını daha buldu! İşte araştırma sonuçlarına göre her gün mutlaka fındık-fıstık tüketmek için neden…
 

19 Temmuz 2017, Çarşamba 17:20
A A
İçerisinde bulunan demir, kalsiyum, lif ve vitaminler göz önünde bulundurulduğunda kuruyemiş hem kilosunu korumak hem de zayıflamak isteyenlerin beslenme planında olması gereken besin kaynaklarından sadece bir tanesi…

Kanser riskini azalttığının da ötesinde, Ohio Üniversitesi’nde yapılan son bir araştırmaya göre bu kuruyemişlerden fındık ve fıstığı her gün tükettiğiniz takdirde ömür uzattığı belirtildi.

Araştırmadan çıkan sonuçta; her gün 1 porsiyon et yerine 1 avuç fındık-fıstık tüketmenin erken yaşta ölüm riskini yüzde 17 azalttığını gösterdi. Buna, etteki sağlıksız yağlar yerine kuru yemişlerdeki sağlıklı yağları tüketmenin sebep olduğu ifade edildi.
 

SON 24 SAATTE YAŞANANLAR

;
Sıradaki haber yükleniyor...

Kişisel verilere ilişkin aydınlatma politikasındaki amaçlarla sınırlı ve mevzuata uygun şekilde çerez konumlandırmaktayız. Detaylar için Kişisel verilere ilişkin aydınlatma metnimizi inceleyebilirsiniz.