Kuşadası Belediye Meclisi'nden 'Altın Güvercin' kararı

Kuşadası Belediye Meclisi'nden 'Altın Güvercin' kararı

Kuşadası Belediye Meclisi'nden 'Altın Güvercin' kararı

06 Temmuz 2021, Salı 21:22 Son Güncelleme:
YAZI BOYUTU
Abone Ol Google News

AYDIN'ın Kuşadası ilçesinde bu yıl 24'üncü düzenlenecek olan Kuşadası Altın Güvercin Beste Yarışması'nda dereceye girecek finalistlere verilecek ödüller, belirlendi. Alınan karara göre, Altın Güvercin Beste Yarışması'nda birinci olan finaliste 100 bin TL, ikinci olan finaliste 50 bin TL, üçüncü olacak finaliste ise 25 bin TL para ödülü verileceği bildirildi. Kuşadası belediye Başkanı Ömer Günel, "Altın Güvercin'i bu yıl da sponsorlarımızın desteğiyle kanatlandıracağız" dedi.

Kuşadası Belediye Meclisi temmuz ayı olağan toplantısı Kuşadası Belediye Başkanı Ömer Günel başkanlığında Kervansaray'da yapıldı.

Toplantı'da Kuşadası Belediye Başkanı Ömer Günel'in göreve gelmesi ile 6 yıllık bir aranın ardından yeniden düzenlenmeye başlanan Altın Güvercin Beste Yarışması'nda dereceye girecek finalistlere verilecek para ödülleri belirlendi. Alınan karara göre, Altın Güvercin Beste Yarışması'nda birinci olan finaliste 100 bin TL, ikinci olan finaliste 50 bin TL, üçüncü olacak finaliste ise 25 bin TL para ödülü verileceği bildirildi. Yarışma ile ilgili konuşan Başkan Ömer Günel, Kuşadası'nın en önemli organizasyonlarından olan Altın Güvercin'i bir kez daha kanatlandırmak için hazırlıkların sürdüğünü belirtip, "Geçtiğimiz yıl Altın Güvercin için para harcamadığımız gibi kasamıza da 52 bin TL girdi. Bu büyük organizasyonu bu yıl da geçtiğimiz yıl olduğu gibi sponsorlarımızın desteği ile yapmayı öngörüyoruz. Büyük ve sürpriz bir sponsor beklentimiz var. Kesinleşmesinin ardından bunu da sizlerle paylaşacağız" dedi.

Toplantıda ayrıca Kuşadası Belediyesi'nin Davutlar Mahallesi’nde bulunan termal kuyularını işletmek amacıyla kurulan Jeotermal A.Ş.'nin 50 bin TL olan sermayesinin 500 bin TL'ye çıkarılabilmesi için Belediye Başkanı Ömer Günel'e yetki verildi.

KUŞADASI (Aydın), (DHA)

FOTOĞRAFLI

Sıradaki haber yükleniyor...
holder
SIRADAKİ HABER Kuşadası'nda çocuklara yönelik yaratıcı drama eğitimi kaldığı yerden devam ediyor