Kuşadası Belediyesi karasinekle mücadele timi kurdu

Kuşadası Belediyesi karasinekle mücadele timi kurdu

Kuşadası Belediyesi karasinekle mücadele timi kurdu

11 Temmuz 2021, Pazar 19:07 Son Güncelleme:
YAZI BOYUTU
Abone Ol Google News

AYDIN'ın Kuşadası ilçesi Belediyesi, son dönemde üreme oranlarında artış görülen karasineklerle mücadele etmek için özel bir ekip kurdu. Temizlik İşleri Müdürlüğü bünyesinde kurulan ekibin, haşerelerin yoğun olarak ürediği bölgelerde her gün rutin ilaçlama yaptığı bildirildi.

Türkiye genelinde hava sıcaklığının mevsim normallerinin üzerinde seyretmesi çeşitli haşere türlerinin üreme hızını arttırdı.  Kuşadası Belediyesi de toplum sağlığına zarar veren bu türlerin çoğalmasını engellemek için Temizlik İşleri Müdürlüğü ilaçlama birimi bünyesinde özel bir ekip kurdu. Ekip, özellikle karasinek sayısının arttığı bölgelerde bitkilere, hayvanlara ve insan sağlına zararı olmayan özel ilaçlarla çalışma yürütüyor. Özel olarak üretilen sinek kovarların da kullanıldığı mücadele bağ, bahçe ve besi çiftlikleri gibi alanlarda sürdürülüyor. Her gün rutin olarak devam eden çalışmalar Kuşadalılar tarafından da memnuniyetle karşılanıyor.

"Yaklaşık 20 senedir Davutlar Mahallesi'nde hayvancılık yapan Abdullah Demir, "Son dönemde üreme oranları artan karasinekler hem bizi hem hayvanlarımızı çok rahatsız ediyordu. Kuşadası Belediyesi bu durumun önüne geçmek için çiftliğimizi rutin olarak ilaçlıyor. Çalışmadan çok memnunuz. Emeği geçenlere teşekkür ediyoruz" dedi.

KUŞADASI (Aydın), (DHA)

FOTOĞRAFLI

Sıradaki haber yükleniyor...
holder
SIRADAKİ HABER Kuşadası Belediye Meclisi'nden 'Altın Güvercin' kararı