Kuşadası Belediyesi sağlık için tempo tutuyor

Kuşadası Belediyesi sağlık için tempo tutuyor

Kuşadası Belediyesi sağlık için tempo tutuyor

30 Temmuz 2021, Cuma 10:52 Son Güncelleme:
YAZI BOYUTU
Abone Ol Google News

KUŞADASI Belediyesi, farklı yaş gruplarındaki kişileri sporla buluşturmak ve sağlıklı bir yaşam  için 'Tempo tutuyoruz' sloganı ile yaz dönemi boyunca sürecek spor etkinliği başlattı. Vatandaşlar tarafından yoğun ilgi gören etkinliğin hafta içi en az günde iki seans olmak üzere yapıldığı öğrenildi.  

Kuşadası Belediyesi, pandemi nedeniyle uzun süre evde kalan vatandaşlar için yaz boyunca sürecek 'Tempo tutuyoruz' sloganı ile ücretsiz spor etkinlikleri başlattı. Etkinlikler kapsamında, antrenör Bedirhan Güllüdağ eşliğinde hafta içi her gün farklı saatlerde Güvercinada, Özer Türk Stadyumu ve Uğur İnan Spor Salonu’nda pilates, streching, boks ve çeşitli idman aktiviteleri,  haftanın üç günü ise Kısmet Otel Kavşağı'ndan başlayıp Atatürk Anıtı’nda son bulan tempolu yürüyüş ve egzersiz programı düzenleniyor. Belediyenin mobil ikram aracında görevli personel ise, her kesimden ve yaş grubundan vatandaşın ilgi gösterdiği etkinlikler sonrasında ikramda bulunuyor. Belediyenin sağlıklı bir yaşam için destekliği ve 'Tempo tutuyoruz' sloganı ile başlatığı etkinliklere düzenli olarak katılan Zümrüt Agar, “Kentimizde bu tür spor etkinliklerinin düzenlenmesi çok güzel ve faydalı. Güvercianda’nın eşsiz manzarasında spor yapma imkanı buluyoruz. Kuşadası Belediye Başkanımız Ömer Günel’e bize bu fırsatı verdiği için çok teşekkür ediyorum" diye konuştu.

ÜCRETSİZ HER VATANDAŞ KATILABİLİR

Kayıt yapılmadan her vatandayın ücretsiz olarak katılabildiği etkinlik kapsamında, Pazartesi, Çarşamba ve Cuma günleri saat 07.00 ile 08.00 arasında Kısmet Otel Kavşağı’ndan başlayıp Atatürk Anıtı’nda son bulan tempolu yürüyüş ve egzersiz, Salı ve Perşembe günleri saat 10.00 ile 11.00 arası Güvercinada’da, saat 20.00 ile 21.00 arası Özer Türk Stadyumu’nda mat pilates ve streching etkinlikleri düzenleniyor. Ayrıca, Pazartesi, Çarşamba ve Cuma günleri saat 10.00 ile 11.00 arası Özer Türk Stadyumu’nda boks, Pazartesi ve Çarşamba günleri ise saat 19.00 ile 20.00 arası Uğur İnan Kapalı Spor Salonu’nda güç, dayanıklılık, kondisyon, koordinasyon ve yağ yakımı çalışmasında oluşan idman istasyonları yapılıyor.

Kuşadası, (Aydın), (DHA)

FOTOĞRAFLI

Sıradaki haber yükleniyor...
holder
SIRADAKİ HABER Kuşadası'nda hırsızlık şüphelisi 12 kişi adliyeye sevk edildi