Kuşadası'na sığınan gemiden inen turist kalp krizi geçirdi

Akdeniz turu yapan, çoğu yaşlı yaklaşık 3 bin yolcunun bulunduğu dünyanın en lüks gemilerinden 'Queen Victoria', fırtınaya yakalanınca Kuşadası Limanı'na sığındı. Gemideki yolculardan İngiliz 86 yaşındaki Joy Hilda Buchlow, çarşıda gezerken kalp krizi geçirip öldü

05 Aralık 2012, Çarşamba 19:23
A A
Kuşadası'na sığınan gemiden inen turist kalp krizi geçirdi

Ege Denizi’nde etkili olan fırtına nedeniyle Yunan adalarına yanaşamayan 2007 yapımı, 293 metre uzunluğunda, 32 metre genişliğinde, 90 bin grostonluk, İngiltere bayraklı ’Queen Victoria’ adlı lüks kruvaziyer gemisi, Kuşadası Limanı’na demirledi.

İçindeki çoğu yaşlı 3 bin turist, gezi programlarında yer almayan Kuşadası’nda karaya çıktı. Yolcuların bir bölümü Efes ve Meryemana turlarına katılırken, bir bölümü ise Kuşadası çarşılarını gezdi.

Gemiyle gelip eşiyle birlikte Kuşadası çarşısında alışverişe çıkan İngiliz Joy Hilda Buchlow adlı kadın ise Sağlık Caddesi Kalekapısı önünde kalp krizi geçirdi. Çevredeki esnafın ihbarıyla gelen 112 ekiplerinin tüm müdahalelerine rağmen Buchlow hayata döndürülemedi. Cenazesi Kuşadası Devlet Hastanesi Morguna kaldırılan Buchlow için İngiltere’in İzmir Konsolosluğu’na bilgi verildi.

’Queen Victoria’ gemisi ise akşam saatlerinde Yunanistan’ın Pire Limanı’na gitmek üzere Kuşadası’ndan demir aldı.

Latif SANSÜR/KUŞADASI (Aydın), (DHA)

Sıradaki haber yükleniyor...
SIRADAKİ HABER Fotoğraflarla tarihi buluşma