Kuşadası'nda Meksika halk dansları rüzgarı esti

Kuşadası'nda Meksika halk dansları rüzgarı esti

Kuşadası'nda Meksika halk dansları rüzgarı esti

14 Temmuz 2021, Çarşamba 11:57 Son Güncelleme:
YAZI BOYUTU
Abone Ol Google News

AYDIN Kuşadası ilçesinde, Belediye'nin geçen yıl yenilediği Balıkçılar Meydanı, 'Grupo Folklorico de Mexico'nun dans gösterisine ev sahipliği yaptı. Dünya turnesine çıkan Meksikalı grup, renkli ve ilginç kostümleri eşliğinde sahnelediği birbirinden güzel dans figürleriyle Kuşadalılara unutulmaz bir gece yaşattı.

Türkiye'nin turizm başkenti Kuşadası, normalleşme adımlarının atılmasıyla birlikte kültür ve sanat etkinliklerinin yeniden gözde merkezi haline geldi. Bu kapsamda, dünya turnesine çıkan Meksikalı dans grubu Grupo Folklorico de Mexico'nun Çanakkale'den sonraki durağı Kuşadası oldu. 12 kişiden oluşan grup, Balıkçılar Meydanı'nda Meksika'nın folklorik danslarını hareketli müzikler eşliğinde Kuşadalılar için sahneledi. Birbirinden ilginç kostümleri ile de dikkat çeken dans grubu izleyicilerden uzun süre alkış aldı. Gecenin sonunda Kuşadası Belediyesi Sosyal Yardım İşleri Müdürü Hüsnü Yalçın, Kuşadası Belediye Başkanı Ömer Günel adına  Grupo Folklorico de Mexico'nun kurucusu Alejondro Coronado'ya teşekkür plaketi verdi.

'KUŞADASI'NI ÇOK SEVDİK'

Pandemi nedeniyle dünyanın değişik yerlerinde sergiledikleri dans gösterilerine uzun süre ara vermek zorunda kaldıklarını belirten Alejondro Coronado, "Bugüne kadar 55 farklı ülkeyi dolaşarak Meksika'nın yerel danslarını tanıttık. Normalleşme sürecinin başlamasıyla önce Rusya'ya ardından da Türkiye'ye geldik. Kuşadası'nın halkı çok samimi ve sıcakkanlı. Burada bulunmaktan dolayı çok mutluyuz. Kuşadası'nı çok sevdik" dedi.

KUŞADASI (Aydın), (DHA)

FOTOĞRAFLI

Sıradaki haber yükleniyor...
holder
SIRADAKİ HABER Kuşadalı çocukların şenlik coşkusu