Kuşlar açlıktan ölmüş!

Edirne'nin bazı bölgelerinde çok sayıdaki sığırcığın ölüm nedeninin "açlık" olduğu bildirildi.

15 Şubat 2011, Salı 11:29
A A
Kuşlar açlıktan ölmüş!

Edirne Tarım İl Müdürü Erdinç Yazıcı, önceki günlerde il müdürlüğüne bazı mahallerde ölü kuşların olduğunun bildirilmesi üzerine, müdürlük görevlilerinin ölen kuşlardan numune aldıklarını söyledi.

Numunelerin incelenmesi sonucunda, kuşların açlık ve soğuktan öldüklerinin tespit edildiğini ifade eden Yazıcı şunları kaydetti:
"Arkadaşlarımız otopsileri yaptı. Kuşlarda herhangi lezyon olmadığı, açlık ve soğuktan kaynaklı bir ölüm olduğu tespit edildi. Kuşların sindirim ve üst solunum yollarında herhangi bir nefroza rastlanmazken, kursaklarının boş olduğu görüldü. Bu da bize kuşların aç olmalarından dolayı soğuğa yenildiklerini gösteriyor. Binlerce sığırcık var. Gökyüzündeki danslarını da görüyoruz her akşam. Bu kuşlardan aç olanlar ve direncini kaybedenler ölüyor. Tedirginlik yaratacak bir durum söz konusu değil. Herhangi bir olumsuzluk olsa diğer kanatlı hayvanlarda da ölümler görülürdü."

SON 24 SAATTE YAŞANANLAR

;
Sıradaki haber yükleniyor...

Kişisel verilere ilişkin aydınlatma politikasındaki amaçlarla sınırlı ve mevzuata uygun şekilde çerez konumlandırmaktayız. Detaylar için Kişisel verilere ilişkin aydınlatma metnimizi inceleyebilirsiniz.