Kuzey’in Fatihlerine özel klip

Game of Thrones'un 7. sezon 5. bölümünde Duvar'a giden ekip için 80'lerin efsane dizisi A-Takımı'nın jeneriğinin parodisini hazırladı.
 

19 Ağustos 2017, Cumartesi 11:14
A A
Kuzey’in Fatihlerine özel klip
Game of Thrones son birkaç yılda olduğu gibi bu yaz da sezon finaline yaklaştıkça daha fazla konuşulmaya, daha fazla dikkat çekmeye başlıyor. Ve tabii yeni bölümler yayınlandıkça internetin eline de yeni sahneler, üzerinde oynanacak yeni kareler geçiyor.
 
Spoiler uyarısı: Yazının bundan sonraki kısmında 7. sezon 5. bölüme dair bilgiler bulunmaktadır.
 
 
Eğer bölümü izlemediyseniz aşağıdaki videoyu izlemeden önce bölümü izlemeyi değerlendirebilirsiniz.

Bu hafta yayınlanan Eastwatch isimli bölümün sonunda Jon Snow, aynı amaç için çalışan bir grup karakteri de yanına alarak Duvar'ın ardına geçiyor. Fakat oraya gitmek ve Ak Yürüyenlerle (White Walker) karşılaşmak adeta kendi ölümlerine yürümek olduğu için de internette bu ekip için çokça yakıştırma yapıldı.
 
Bu yakıştırmalardan bir diğeri de 1980'lerin efsane dizilerinden A-Takımı'nın (A-Team) jeneriğiyle birleştirmekti. Junkee de bu benzerliği kullanarak biraz daha profesyonel bir prodüksiyonla baştan yaratmış. 7. bölümüyle sonlanacak olan 7. sezonla birlikte Game of Thrones, popüler kültürün ne kadar büyük bir parçası olduğunu göstermeye de devam ediyor.
 

 

Sıradaki haber yükleniyor...