Kuzey Koreli lider Kim Jong-un halkından özür diledi

Kuzey Koreli lider Kim Jong-un halkından özür diledi

Kuzey Kore lideri Kim Jong-un, halkından kendisi yeterli olmadığı için özür diledi.

12 Ekim 2020, Pazartesi 12:01 Son Güncelleme:
YAZI BOYUTU
Abone Ol Google News

Kuzey Kore lideri Kim Jong-un, iktidardaki İşçi Partisi'nin 75'inci kuruluş yıl dönümünde, yaşadıkları zorluklar nedeniyle halkından özür diledi. Kim, "Halkımız gökyüzü kadar yüksek ve denizler kadar derin umutlarını bana bağladı, ancak ben buna yeteri kadar yanıt veremedim, çok üzgünüm" dedi.

Kıtalararası yeni bir balistik füze ve diğer askeri teçhizatın sergilendiği askeri geçit töreninde konuşan Kim'in konuşmasının bir yerinde gözleri doldu ve duygulandı. 

"Tüm halkın güveni sayesinde, büyük yoldaşlarımız Kim Il-sung ve Kim Jong-il'in davasına sahip çıkma sorumluluğu bana verildi. Ama çabalarım ve samimiyetim, halkımızı hayatlarındaki sıkıntılardan kurtarmaya yetmedi" diyen Kim ayrıca, corona virüsle mücadeleye de değindi ve "Virüsle mücadele eden dünyadaki herkese geçmiş olsun diliyorum. Güneyli kardeşlerimi de aynı temenni ile selamlıyorum" ifadelerini kullandı. Öte yandan, Güney ile ilişkilerde iyileşme umudunu dile getirdi.

Konuşmasında doğrudan ABD'yi hedef almasa da, konuşmasında 'tehdit edilirse nükleer gücün tamamını harekete geçirebileceği' uyarısında da bulundu.

Kore İşçi Partisi'nin 75'inci kuruluş yıl dönümünde başkent Pyongyang'da düzenlenen etkinliklerde ayrıca, ülkenin yeni kıtalararası balistik füzeleri de sergilendi. Kim'in konuştuğu törende boy gösteren füzelerin arasında şimdiye kadar hiç görülmeyen Pukguksong 4-A adlı dev füze dikkat çekti.;
Bu Video
İlgini
Çekebilir
Sıradaki haber yükleniyor...
holder
SIRADAKİ HABER Donald Trump, başkanlık yarışına devam ediyor