Kuzusuna çocuğu gibi bakıyor

Konya’da Hüseyin Çınalı isimli kişi, besi çiftliğinde doğan ve iki aylıkken sütten kesilen kuzuya evladı gibi bakıyor

12 Aralık 2017, Salı 19:44
A A
KIYAFET GİYDİRİYOR

KIYAFET GİYDİRİYOR

Alex ismi verdiği kuzusu ile beraber kahvaltı yapan Çınalı, evinde besliyor ve yanından ayırmıyor. Kuzu besleyen restoran işletmecisi Hüseyin Çınalı, kuzunun ayaklarına ayakkabı, üzerine kıyafet giydiriyor, tuvalete götürüyor, aracın ön koltuğunda Çınalı ile beraber geziyor, peşinden ayrılmıyor.

Kuzunun dört aylık olduğunu anlatan Çınalı, “Bir kuzu besliyorum evet... Yaklaşık dört aylık bu dostumuz. Şöyle hikayesini anlatmak istiyorum: Ben Konya’da tarihi bir restoran işletiyorum.  

Sürekli işimiz kuzularla ve tedarikçilerimizi kontrol etmek için çiftliğe gidiyorum, entegre tesisine gidiyorum. Yine bundan iki ay önce bir çiftlik ziyaretinde bulunmuştum, sonra Alex kendisi geldi. Böyle ayakkabımın bağcığı ile oynuyor, benle oynuyor.

"ŞİMDİ BERABER YAŞIYORUZ"

"ŞİMDİ BERABER YAŞIYORUZ"

Sonra oradaki görevliye sordum; çok tatlı falan dedim ve annesinin sütten kestiğini öğrendim. Rica ettim, ben bunu götürmek istiyorum, beslemek istiyorum diye. Onlar da beni kırmadılar sağ olsunlar. Geldi şimdi beraber yaşıyoruz.

"KOYU FENERBAHÇE TARAFTARIYIM"

"KOYU FENERBAHÇE TARAFTARIYIM"

İsmi Alex. İnsanlar çok merak ediyor ismi neden Alex? Ben çok koyu bir Fenerbahçe taraftarıyım ve daha önce dört, beş defa kadar hayvan besleme şansım, fırsatım oldu, çoğunun da ismi Alex’tir” dedi.

Alex, duygularımı anlayan ve duygularını yansıtan bir hayvan Hayvansever Hüseyin Çınalı, eski Fenerbahçeli futbolcu Alex ile birkaç defa oturduklarını belirterek, kuzusunun ismini Alex koymak istediğini ifade ederek, “Ve şu anda gayet mutlu, rahat İlk başlarda açıkçası korkmuştum.

"OĞLUM OLSA BU KADAR SEVMEZDİM"

"OĞLUM OLSA BU KADAR SEVMEZDİM"

Çünkü hani arkadaşlarından ayrılıyor, annesinden ayrıldı ama çok şükür hiçbir sıkıntısı yok. Bakımları gayet iyi, çok rahat yaşıyor. Beraber yaşıyoruz Alex ile herhalde oğlum olsa bu kadar sevmezdim. 4-5 hayvan besleme fırsatım oldu herhalde içlerinde en beni anlayan, duygularını anında yansıtan ve duygularımı anında hisseden bir havyan görmedim.

LUNAPARKA GÖTÜRÜYOR

LUNAPARKA GÖTÜRÜYOR

Alex ile araçla dolaşıyoruz, berbere gidiyoruz, spor salonuna gidiyoruz, kahvaltı yapıyoruz, yemek yiyoruz, lunaparka götürüyorum. Bana da çok alıştı yanımdan ayrılmıyor. Hayvan beslemek çok güzel bir şey. Geçenlerde bir kediye şiddet uygulandığını gördüm ve çok üzülüyorum böyle videolar görünce, böyle haberler okuyunca. Kesinlikle hayvanları sevelim, koruyalım, onların şefkate, sevgiye ihtiyaca var” diye konuştu.

Sıradaki haber yükleniyor...

Kişisel verilere ilişkin aydınlatma politikasındaki amaçlarla sınırlı ve mevzuata uygun şekilde çerez konumlandırmaktayız. Detaylar için Kişisel verilere ilişkin aydınlatma metnimizi inceleyebilirsiniz.