KYK burs başvurusu nereden ve nasıl yapılır? KYK burs başvuruları ne zaman başlıyor?

KYK burs başvurusu nereden ve nasıl yapılır? KYK burs başvuruları ne zaman başlıyor?

KYK burs başvurusu, YKS 2021 tercih sonuçlarının açıklanmasının ardından yoğun şekilde öğrencilerin gündeminde yer alıyor. Lisans ve yüksek lisans programında öğrenim gören öğrenciler, eğitim hayatları boyunca Kredi ve Yurtlar Kurumu’ndan burs ve kredi şeklinde faydalanabiliyor. Peki, KYK burs başvurusu nereden ve nasıl yapılır? KYK burs başvuruları ne zaman başlıyor?

31 Ağustos 2021, Salı 11:31 Son Güncelleme:
YAZI BOYUTU
Abone Ol Google News

Kredi ve Yurtlar Kurumu’ndan burs almak isteyen öğrenciler, KYK burs başvurularının başlayıp başlamadığını ve başvuruların nereden ve nasıl olacağını araştırıyor. Öğrenciler, başvuru sırasındaki ekonomik durumlarına göre, karşılıksız burs ve geri ödemeli kredi alabiliyor. İşte, 2021-2022 KYK burs başvurularında son durum….

KYK BURS BAŞVURULARI NE ZAMAN BAŞLIYOR?

2021-2022 eğitim öğretim yılı için KYK burs başvuruları henüz başlamadı ve ne zaman başlayacağına ilişkin bir açıklama yapılmadı. Ancak KYK burs başvurularının eylül ekim ayı içerisinde başlaması bekleniyor. Diğer yandan öğrenciler, başvuru tarihlerine göre değişmek üzere ilk burslarını ocak ve şubat aylarında alabiliyor.

KYK BURS BAŞVURUSU NEREDEN VE NASIL YAPILIR?

KYK burs başvuruları e devlet üzerinden yapılıyor. Burs ve kredi başvurularının başlamasının ardından öğrencilerin, T.C. kimlik numarası ve şifreleri ile e devlete giriş yapmaları gerekiyor.

Sisteme giriş yapılmasının ardından Gençlik ve Spor Bakanlığı’nın sayfasındaki Burs / Öğrenim Kredisi Başvurusu bölümüne tıklayarak, istenilen bilgileri tam ve doğru olarak girmelerinin ardından burs başvurusu tamamlanmış oluyor. Yapılan başvurunun incelenmesinden sonra da öğrencilerin karşılıksız burs mu yoksa geri ödemeli kredi mi alacağı sistem üzerinden açıklanıyor.

KYK BURS BAŞVURUSU İÇİN TIKLAYIN

 

 

 

 

 

 

Sıradaki haber yükleniyor...
holder
SIRADAKİ HABER MEB peş peşe duyurdu! Yüz yüze eğitim, sınav hakkı ve personel alımı… İşte detaylar…