KYK burs sonuçları ne zaman açıklanacak?

Kasım ayı geldi KYK burs sonuçlarını bekleyen adayları heyecan sardı. Yüz binlerce kişi "KYK burs sonuçları ne zaman açıklanacak?" sorusunu sıklaştırmaya başladı. Peki, KYK burs başvuru sonuçları ne zaman açıklanır?

01 Kasım 2018, Perşembe 12:25 Son Güncelleme:
A A
KYK burs sonuçları ne zaman açıklanacak?

KYK burs sonuçlarının açıklanma tarihi genellikle kasım ayını buluyor. Bu nedenle başvurularını tamamlayan üniversite öğrencilerinin heyecanı da artmış vaziyette...

Yüz binlerce kişi "KYK burs sonuçları ne zaman açıklanacak?" sorusunu bugünlerde daha çok soruyor. Sonuçlar açıklandıktan sonra ise öğrencilerin bursları ne zaman ve ne kadar alacağı araştırılacak.

KYK BURS SONUÇLARI NE ZAMAN AÇIKLANACAK?

KYK burs sonuçlarına ilişkin KYK'nın resmi sitesinden ve sosyal medya hesaplarından yapılmış bir duyuru yok. Geçen yılki süreç ele alındığında 24 Ekim'de biten başvuruların 16 Kasım'da açıklandığı görülüyor. Aradan geçen 23 günü hesaba katarsak 2018 KYK burs sonuçlarının 13-15 Kasım tarihleri arasında açıklanacağı tahmin ediliyor.

KYK BURSLARI NE KADAR?

Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan, Beştepe Millet Kongre ve Kültür Merkezi'nde Yükseköğretim Akademik Yıl Açılış Töreni'nde konuştu. Erdoğan konuşmasında, "Buradan öğrencilerimize bir de müjde vermek istiyorum lisansta 500 lira, yüksek lisansta 1000 lira, doktora da 1500 liraya yükseltme kararı aldık" dedi.

KYK BURSLARI NE ZAMAN YATACAK?

İlk defa yükseköğretim programına kayıt yaptıran öğrenciler için ödemeler ocak ayında başlayacak. İlk defa burs/ kredi alacak öğrencilere, müracaat ettikleri öğretim yılı başı itibariyle (ekim) normal öğrenim süresince ödeme yapılacak. Bu öğrencilere, T.C. kimlik numaralarının son rakamına göre her ayın 6-10. günleri arasında ödeme yapılmaktadır.

SON 24 SAATTE YAŞANANLAR

;
Sıradaki haber yükleniyor...

Kişisel verilere ilişkin aydınlatma politikasındaki amaçlarla sınırlı ve mevzuata uygun şekilde çerez konumlandırmaktayız. Detaylar için Kişisel verilere ilişkin aydınlatma metnimizi inceleyebilirsiniz.