KYK burs sonuçları ne zaman açıklanacak? Açıklama var mı?

KYK burs sonuçları için zaman daralıyor. Devletten burs almak için başvuru yapan adaylar sonuçlara kilitlenmiş vaziyette ve net tarih için bilgi alma çabasında... Bu nedenle KYK'nin resmi sitesi ve sosyal medya hesapları sık sık kontrol edilirken açıklama yapılıp yapılmadığı merak ediliyor. Peki sonuçlar ne zaman açıklanır?

02 Kasım 2018, Cuma 13:52
A A
KYK burs sonuçları ne zaman açıklanacak? Açıklama var mı?

"KYK burs sonuçları ne zaman açıklanacak?" yüz binlerce kişi kasım ayının gelmesiyle birlikte bu soruya yanıt arıyor. Kredi Yurtlar Kurumu'ndan açıklama bekleyenler internette aramları sıklaştırmış durumda... Peki, KYK burs sonuçları ne zaman açıklanır?

KYK BURS SONUÇLARI NE ZAMAN AÇIKLANIR?

Başvuru sırasında öğrenciden ekonomik, sosyal ve eğitim durumuna ilişkin bilgiler talep edilmekte ve bu bilgiler kamu kurumlarından alınan veriler ile karşılaştırılarak teyit edildiği için sürec uzayabiliyor. KYK burs sonuçlarına ilişkin KYK'nın resmi sitesinden ve sosyal medya hesaplarından yapılmış bir duyuru yok. Geçen yılki süreç ele alındığında 24 Ekim'de biten başvuruların 16 Kasım'da açıklandığı görülüyor. Aradan geçen 23 günü hesaba katarsak 2018 KYK burs sonuçlarının 13-15 Kasım tarihleri arasında açıklanacağı tahmin ediliyor.

KYK BURSLARI NE KADAR?

Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan, Beştepe Millet Kongre ve Kültür Merkezi'nde Yükseköğretim Akademik Yıl Açılış Töreni'nde konuştu. Erdoğan konuşmasında, "Buradan öğrencilerimize bir de müjde vermek istiyorum lisansta 500 lira, yüksek lisansta 1000 lira, doktora da 1500 liraya yükseltme kararı aldık" dedi.

KYK BURSLARI NE ZAMAN YATACAK?

İlk defa yükseköğretim programına kayıt yaptıran öğrenciler için ödemeler ocak ayında başlayacak. İlk defa burs/ kredi alacak öğrencilere, müracaat ettikleri öğretim yılı başı itibariyle (ekim) normal öğrenim süresince ödeme yapılacak. Bu öğrencilere, T.C. kimlik numaralarının son rakamına göre her ayın 6-10. günleri arasında ödeme yapılmaktadır.

SON 24 SAATTE YAŞANANLAR

;
Sıradaki haber yükleniyor...

Kişisel verilere ilişkin aydınlatma politikasındaki amaçlarla sınırlı ve mevzuata uygun şekilde çerez konumlandırmaktayız. Detaylar için Kişisel verilere ilişkin aydınlatma metnimizi inceleyebilirsiniz.