KYK yurt başvuruları 14 Ağustos’ta başlıyor (KYK Yurt Başvurusu)

 KYK yurt başvuruları 14 Ağustos’ta başlıyor (KYK Yurt Başvurusu)

KYK Yurt Başvurusu 14 Ağustos’ta başlayacak, 20 Ağustos gece yarısına kadar e-devlet üzerinden gerçekleştirilebilecek. İşte KYK yurt başvuruları ile ilgili bütün detaylar

11 Ağustos 2017, Cuma 12:06 Son Güncelleme:
YAZI BOYUTU
Abone Ol Google News
Gençlik ve Spor Bakanlığı'ndan yapılan açıklamaya göre 2017-2018 öğretim yılında ilk kez herhangi bir yükseköğretim programına kayıt yaptıran hazırlık ve birinci sınıf öğrencileri, herhangi bir yükseköğretim kurumunda eğitimine devam eden ara sınıf öğrencileri ile Kuzey Kıbrıs Türk Cumhuriyeti’nde (KKTC) eğitim gören öğrencilerin yurt başvuruları 14 Ağustos’ta başlayacak.

Üniversiteli gençlerin barınma için öncelikli tercihi olan KYK yurtlarına başvurular, 20 Ağustos gece yarısına kadar e-devlet üzerinden herhangi bir ücret ödemeden gerçekleştirilebilecek.

Başvuruya ilişkin ayrıntılı bilgiye yurtkur.gsb.gov.tr'de bulunan başvuru kılavuzundan ulaşılabilecek.

ARA SINIF ÖĞRENCİLERİ DE BAŞVURU YAPABİLECEK

Yurt başvurusunda bulunan öğrencilerin beyanlarının doğruluğu, Yüksek Öğrenim Kredi ve Yurtlar Kurumunca 11 farklı kamu kurum ve kuruluşlarınca araştırılacak. Başvuru sonuçları KYK’nın kurumsal internet sitesi yurtkur.gsb.gov.tr üzerinden duyurulacak. Ara sınıf öğrencileri de yurt başvurusu yapabilecek.

KYK bünyesindeki yurtlarda kalmak için ara sınıf öğrencileri de başvurabilecek. 30 Haziran’dan önce herhangi bir yükseköğrenim programına kayıt yaptıran ön lisans, lisans, yüksek lisans, doktora öğrencileri de ara sınıf  olarak 14-20 Ağustos tarihleri arasında yurt başvuru işlemlerini yapabilecek.

BİLGİLERİNİZİ MUTLAKA KONTROL EDİN

Öğrencilerin başvuru sırasında herhangi bir sorun yaşamaması için öncelikle e-devlet'e girerek okul ve bölüm bilgilerini kontrol etmeleri, bilgilerinde hata olan öğrencilerin, üniversitenin öğrenci işleriyle görüşmeleri
 gerekiyor.

 Bilgilerinde yanlışlık olmayan öğrenciler ise başvurularını doğrudan gerçekleştirebilecek. Hatalı ya da eksik öğrenim bilgisiyle yurt başvurusu yapan öğrencilerin başvuruları geçersiz sayılacak.
       

YABANCI UYRUKLU ÖĞRENCİLERİN YURT BAŞVURULARI

2017-2018 öğretim dönemi için 30 Haziran’dan sonra bir yükseköğretim programına kayıt yaptıran/yaptıracak, yatay/dikey geçiş öğrencileri, ek kontenjanla yerleşecek öğrenciler,  özel yetenek sınavıyla yerleşecek öğrenciler, yüksek lisans ve doktora öğrencileriyle Türkiye’ye kendi imkanlarıyla gelen yabancı uyruklu öğrencilerin yurt başvuruları, ileri bir tarihte alınacak.
 


 

Sıradaki haber yükleniyor...
holder
SIRADAKİ HABER Pandeminin gölgesinde erken kayıt