KYK yurt başvuruları başladı mı? Burs başvurusu ne zaman?

Her yıl KYK'ya yüz binlerce üniversiteli başvuru yapıyor. Kimileri yurt için kimleri de burs alabilmek için... YKS tercih sonuçlarının açıklanmasıyla birlikte yurt ve burs başvuru tarihleri trend oldu. Peki KYK burs ve yurt başvuruları ne zaman başlar?

14 Ağustos 2019, Çarşamba 16:43
A A
KYK yurt başvuruları başladı mı? Burs başvurusu ne zaman?

Üniversiteye öğrencilerini KYK burs ve yurt başvuru heyecanı sardı. Bu heyecan YKS tercih sonuçlarının açıklanmasıyla birlikte tavan yaptı. Bu imkandan yararlanmak isteyen öğrenciler "KYK burs ve yurt başvuruları ne zaman başlar?" sorusuna cevap arıyor.

KYK YURT VE BURS BAŞVURULARI NE ZAMAN BAŞLAYACAK?

Kredi Yurtlar Kurumu'ndan yurt ve burs başvuru tarihleri hakkında yapılan bir açıklama henüz yok. Geçen senen yurt başvuruları 3 Eylül'de burs başvuruları ise 15 Ekim'de yapılmıştı. Bu sene de bu tarihlerde başvuruların başlaması bekleniyor.

BAŞVURULAR NASIL YAPILIR?

Burs/kredi başvuruları her yıl kamuoyuna duyurulan tarihler arasında e-Devlet üzerinden alınmaktadır. e-Devlet şifresi olmayan öğrencilerin kimliği ile birlikte PTT şubelerine giderek mutlaka e-devlet şifresi almaları veya diğer e-devlet giriş yöntemlerinden birine (internet bankacılığı, e-imza, mobil imza, T.C. kimlik kartı) sahip olmaları gerekmektedir. Başvuru sırasında öğrenciden ekonomik, sosyal ve eğitim durumuna ilişkin bilgiler talep edilmekte ve bu bilgiler kamu kurumlarından alınan veriler ile karşılaştırılarak teyit edilmektedir. Yapılan değerlendirme sonucunda bütçe durumuna göre belirlenen sayıda öğrenciye burs verilmekte, durumu mevzuata uygun diğer tüm öğrencilere ise öğrenim kredisi verilmektedir.

Burs/kredi başvuruları internet ortamında aynı başvuru sayfası üzerinden ayrı ayrı değil birlikte alınmaktadır.

Sıradaki haber yükleniyor...