KYK’lı gençler tenis oynamak için korta iniyor

Türkiye Tenis Federasyonu (TTF), Kredi ve Yurtlar Kurumu (KYK) Tesisleri’nde kalan gençlerin tenisle tanışması ve tenisin yaygınlaştırılması amacıyla Kredi ve Yurtlar Genel Müdürlüğü ile "KYK Gençleri Kortta" isimli proje başlattı

A A
KYK’lı gençler tenis oynamak için korta iniyor

İki kurum arasındaki iş birliği protokolü TTF Başkanı Cengiz Durmuş ile KYK Genel Müdürü Recep Ali Er arasında imzalandı. Projeyle kurum yurtlarında barınan gençlerin tenis branşıyla ilgilenmeleri ve tenis sporunun yaygınlaştırılması amaçlanıyor.

Buna göre Ağrı, Ankara, Erzincan, Gaziantep, Karabük, Malatya, Manisa, Mersin, Rize ve Sivas’ta pilot çalışma olarak birer kız ve erkek yurdunda tenis kursları açılacak. Bu kurslar sonucunda pilot iller arasında tenis turnuvaları düzenlenecek. Eğitim sonunda öğrencilere katılım sertifikası da verilecek. İsteyen öğrenciler Türkiye Tenis Federasyonu I-Kort Sistemi üzerinden tenis lisansı ve hakemlik kurslarına müracaat edebilecekler.

'GİTTİKLERİ YERLERDE TENİSİ ANLATACAKLAR'

TTF Başkanı Durmuş, Gençlik ve Spor Bakanı Mehmet Muharrem Kasapoğlu’nun talimatıyla başladıkları projenin tenisin ülke çapına yayılması için büyük önem taşıdığını söyledi. Bugün üniversite çağında tenisle tanışan gençlerin, geleceğin tenisçi velileri olacağını vurgulayan Durmuş, "Bu projeyle üniversitede okuyan binlerce gencimiz tenis öğrenecek ve bu gençler gittikleri yerlerde tenisi anlatacaklar, öğretecekler. Türkiye Tenis Federasyonu olarak tüm kurullarımızla bu projeyi önemsiyoruz" dedi.

Ercan ATA/DHA

Sıradaki haber yükleniyor...
SIRADAKİ HABER Röntgeni çekilince dehşet ortaya çıktı! İnsanların yüzüne bakamıyor