Kylie Jenner ile Kylie Minogue arasında ‘Kylie’ krizi

Amerika Birleşik Devletleri Patent Ofisi Kylie Jenner’ın patent başvurusunu reddetti. ‘Kylie’ markasının tescilinin Kylie Minogue’da kalmasına hükmetti.

06 Şubat 2017, Pazartesi 15:54
A A

Ünlüler arasındaki atışma sadece ülkemize has değil. Amerika’da da bu tip olaylar yaşanıyor. Bu olayların sonuncusu Kardashian ailesinin mensubu Kylie Jenner ile şarkıcı Kylie Minogue arasında yaşandı.

Her şey Instagram’daki paylaşımlarıyla çok ses getiren 19 yaşındaki Kylie Jenner ‘Kylie’ markasının tescili için Nisan 2014’te Amerika Birleşik Devletleri Patent Ofisi başvurması ile başladı.

Daha önce bu marka daha önce 1987 yılında yayınladığı ‘I Should Be So Lucky’ şarkısı ile global bir yıldız olan şarkıcı Kylie Minogue’a aitti.

Jenner’ın başvurusu karşısında avukatlarını devreye sokan Kylie Minogue en sonunda mücadelesini kazandı.

Patent Ofisinin Jenner’a gönderdiği mektup ise tam anlamıyla magazin dünyasına bomba gibi düştü.

Paten Ofisi, Jenner’ın ikinci sınıf bir televizyon ünlüsü olduğunu belirtip, Kylie Minogue’un uluslararası bir şarkıcı, insan hakları savunucusu ve göğüs kanseri aktivisti olarak bu marka tescilini daha çok hak ettiğini açıkladı.

Sıradaki haber yükleniyor...

Kişisel verilere ilişkin aydınlatma politikasındaki amaçlarla sınırlı ve mevzuata uygun şekilde çerez konumlandırmaktayız. Detaylar için Kişisel verilere ilişkin aydınlatma metnimizi inceleyebilirsiniz.